Fotografijos muziejuje startuoja keturias savaites truksiantis projekto „Jaunojo kūrėjo eteris 2022” renginių ciklas!

 

Nuo 2022 m. balandžio mėn. 14 d. keturis ketvirtadienius iš eilės, 17.30 val. kviečiame į renginius, kuriuose jaunosios kartos fotografai pristatys savo sukurtas fotografijų serijas trumpalaikėse, savaitės trukmės, ekspozicijose muziejaus mažojoje galerijoje – „Studijoje“.

Susitikimuose autoriai papasakos apie savo kūrinius, įkvėpimo šaltinius ir apie tai, kas liko už kadro. Su kūrėjais pokalbius palaikys kviestiniai svečiai iš kultūros ir meno lauko, kurie žiūrovams pasiūlys atrasti fotografijose perteikiamų temų platesnius kontekstus, dalinsis įžvalgomis, mintimis bei žadins auditorijos smalsumą.

Paskutinis projekto renginys, įgyvendinamas bendradarbiaujant su Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriumi, pakvies žiūrovus susipažinti su dvejomis jaunosios kartos fotografėmis iš Ukrainos.

2022 m. balandžio 14 d.

Justinas Stonkus ir Ugnė Marija Andrijauskaitė. Pasieniai

 

 

Šių metų „Jaunojo kūrėjo eterio“ renginių ciklą pradės fotografo Justino Stonkaus ir istorikės Ugnės Marijos Andrijauskaitės projektas  „Pasieniai“, kuriame susijungia socialinė fotografija su sakytinės istorijos tekstais. Serija pasakoja apie Lietuvos ir Latvijos valstybių pasienyje gyvenančių žmonių tarpusavio ryšius ir išskirtinį kaimynystės reiškinį. Ar gyvenimas šalia, tačiau skirtingose valstybėse, su skirtinga kalba, religija, suartina, ar nutolina? Kaip kintančios aplinkybės – sienų atidarymas, užvėrimas, pandemija – įtakoja žmonių kasdienybę ir bendravimą? Šių klausimų vedami autoriai leidosi į atsakymų paieškas, keliaudami po Baltijos šalių pasienius. Fotografijų serija pakvies susipažinti su kelionės akimirkomis – sutiktais žmonėmis, jų istorijomis ir drauge ieškoti atsakymų.

PASIENIAI
2022 m. balandžio 21 d.

Paulius Žižliauskas. Mama nesužinos

 

 

Iš  Šiaulių kilęs jaunosios kartos fotografas Paulius Žižliauskas pristatys 2021 m. vasarą pradėtą kurti intriguojančią fotografijų seriją „Mama nesužinos“, kurioje dokumentuojami jaunų žmonių, ką tik ištrūkusių iš tėvų kontrolės ir patiriančių nevaržomos laisvės potyrius, išgyvenimai sezoninio darbo metu. Fotografas, dirbdamas vandenlenčių parke ir apsigyvenęs su už save jaunesniais parko darbuotojais, iš šono stebi ir fiksuoja jų kasdienybę, kurioje susipina buitis, jaučiama atsakomybė darbe ir kasdieniai nuotykiai, nerūpestingi vakarėliai, pirmieji kartai. Iki tol nepažinoję vieni kitų, fotografijose užfiksuoti jauni žmonės tampa didele nestandartinė šeima, kurioje vyksta meilės istorijos, vienos nakties nuotykiai, dalijamasi maistu, cigaretėmis, rūpinamasi vieni kitais.

MAMA NESUŽINOS
2022 m. balandžio 28 d.

Milda Vyšniauskaitė. What makes a man

 

 

Trečiajame renginyje fotografė Milda Vyšniauskaitė pristatys savo fotografijų seriją „What makes a man“, atspindinčią pastarųjų šešerių metų fotografės kūrybą. Milda dar 2016 m. studijuodama Karališkoje menų akademijoje Olandijoje ėmėsi fotografuoti savo kurso draugus ir nagrinėti modernią vyriškumo sampratą.  Sugrįžusi į Lietuvą, kūrėja toliau plėtojo šią temą, ypatingą dėmesį skirdama LGBT narių prezentacijai, queer ir drag judėjimams. Kūriniais autorė akcentuoja laisvą žmogaus savęs suvokimą, nepaisant lyties, rasės, socialinio statuso, tapatybės neapibrėžtumą ir jo kismą.  Kūrėja savo fotografijomis kvestionuoja ir laužo įsigalėjusius vyro įvaizdžio stereotipus.

WHAT MAKES A MAN
2022 m. gegužės 5 d. 17.30 val.

Olesia Saienko ir Olia Kowal

 

 

Paskutiniajame renginyje žiūrovai susitiks su jaunosios kartos fotografėmis iš Ukrainos – Olesia Saienko ir Olia Kowal, kurios šiuo metu reziduoja Klaipėdos fotografijos rezidencijoje. Fotografės kalbės apie savo kūrybą, pristatys sukurtas fotografijų serijas. Iš Ivano-Frankivsko kilusi menininkė Olesia Saienko kuria dokumentinę ir konceptualiąją fotografiją, kurioje reiškiasi fikciniai vaizdiniai, analizuojamos post-tiesos reikšmės. Menininkė, pasitelkdama vaizdo manipuliaciją, tikslingai trikdo žiūrovo žvilgsnį ir tokiu būdu fotografijose kūrybingai nagrinėja objektyvumo ir autentiškumo reikšmes. Iš Chernihivo kilusi fotografė Olia Koval domisi analogine fotografija, eksperimentuoja, iš fotografijų kuria koliažus. Kūrėją domina konceptualioji meninė fotografija. Menininkė studijuoja nacionaliniame I. K. Karpenko-Karyi teatro, kino ir televizijos universitete, yra baigusi konceptualiosios ir meninės fotografijos kursus pas Serhiy Melnitchenko ir Roman Pyatkovka. Fotografės darbai buvo pristatyti ArtEast galerijoje Berlyne ir 5.6 galerijoje Kyjive.

Olesia Saienko ir Olia Kowal

Projektas „Jaunojo kūrėjo eteris“ įgyvendinamas bendradarbiaujant su Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriumi.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.