2022 m. gegužės 5 d. 17.30 val. kviečiame į paskutinįjį projekto „Jaunojo kūrėjo eteris 2022“ renginį, kuris skiriamas pažinčiai su jaunosios kartos Ukrainos fotografėmis Olesia Saienko ir Olia Kowal, šiuo metu reziduojančiomis Klaipėdos fotografijos rezidencijoje.
 
Reginyje dalyvaus ir su fotografėmis kalbėsis menotyrininkas, meno kritikas Virginijus Kinčinaitis.
Olesia Saienko ir Olia Kowal papasakos apie savo fotografinius ieškojimus, pristatys sukurtas fotografijų serijas.
Iš Ivano-Frankivsko kilusi menininkė Olesia Saienko kuria dokumentinę ir konceptualiąją fotografiją, kurioje reiškiasi fikciniai vaizdiniai, analizuojamos post-tiesos reikšmės. Menininkė, pasitelkdama vaizdo manipuliaciją, tikslingai trikdo žiūrovo žvilgsnį ir tokiu būdu fotografijose kūrybingai nagrinėja objektyvumo ir autentiškumo reikšmes. Olesia nuo 2017 m. dirba fotožurnaliste, taip pat kaip laisvai samdoma fotografe. Fotografės darbai buvo publikuoti „F-Stop“ žurnale, „Zaborona“, „PHROOM“ internetiniuose portaluose, „Kiosk of democracy“ platformoje.
Iš Chernihivo kilusi fotografė Olia Kowal domisi analogine fotografija, eksperimentuoja technikomis, kuria fotografinius koliažus. Olia domina konceptualioji meninė fotografija. Menininkė studijuoja Nacionaliniame I. K. Karpenko-Karyi teatro, kino ir televizijos universitete, yra baigusi konceptualiosios ir meninės fotografijos kursus pas Serhiy Melnitchenko ir Roman Pyatkovka. Fotografės darbai buvo pristatyti „ArtEast“ galerijoje Berlyne ir „5.6“ galerijoje Kyjive.
Jaunųjų menininkių fotografijas muziejaus Studijoje bus galima išvysti iki gegužės 11 d.

Renginys įgyvendinamas bendradarbiaujant su Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriumi.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.