2022 m. balandžio 21 d. 17.30 val. kviečiame į antrąjį projekto „Jaunojo kūrėjo eteris 2022“ renginį. Paulius Žižliauskas pristatys fotografijų seriją „Mama nesužinos“. Renginį moderuos ir su autoriumi kalbėsis fotografijos parodų kuratorė, menotyrinių tekstų autorė, Lietuvos Nacionalinio dailės muziejaus Fotografijos fondo kuratorė Ugnė Marija Makauskaitė.

Fotografijų ciklas Fotografijos muziejaus Studijoje bus eksponuojamas iki balandžio 27 d.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Iš  Šiaulių kilęs jaunosios kartos fotografas Paulius Žižliauskas pristatys 2021 m. vasarą pradėtą kurti intriguojančią fotografijų seriją „Mama nesužinos“, kurioje dokumentuojami jaunų žmonių, ką tik ištrūkusių iš tėvų kontrolės ir patiriančių nevaržomos laisvės potyrius, išgyvenimai sezoninio darbo metu.

Fotografas, dirbdamas vandenlenčių parke ir apsigyvenęs su už save jaunesniais parko darbuotojais, iš šono stebi ir fiksuoja jų kasdienybę, kurioje susipina buitis, jaučiama atsakomybė darbe ir kasdieniai nuotykiai, nerūpestingi vakarėliai, pirmieji kartai. Iki tol nepažinoję vieni kitų, fotografijose užfiksuoti jauni žmonės tampa didele nestandartinė šeima, kurioje vyksta meilės istorijos, vienos nakties nuotykiai, dalijamasi maistu, cigaretėmis, rūpinamasi vieni kitais.

Paulius Žižliauskas (ZIZ) – jaunosios kartos fotografas, kuriantis dokumentinę, meninę fotografiją. Šalia kūrybinių projektų aktyviai fotografuoja koncertus, bendradarbiauja su OKT teatru – dokumentuoja spektaklius, užsiima meniniu sporto fotografavimu.

Menininkas baigė fotografijos ir medijų meno studijas Vilniaus Dailės akademijoje. Studijų metu gilinosi į analoginės fotografijos procesus, ilgas valandas leisdamas fotolaboratorijoje. Paulius savo kūryboje jungia skirtingas medijas – yra sukūręs meninių instaliacijų (video instaliacija „Let it all out“, instaliaciją erdvėje „Atmena“), skulptūrą „Abejur“. Baigiamajame studijų darbe „Atsitiktinis neatsitiktinumas“ panaudojo piešinių ir fotografijos sintezę.

2019 m. Telšių VDA fakultete Paulius koordinavo analoginės fotografijos dirbtuves, kuriose ir pats vedė alternatyvių analoginės fotografijos procesų užsiėmimus. Pirmąją personalinę dokumentinės gatvės fotografijos parodą „NY Part I“ menininkas surengė kino centre Skalvija.  Stažavosi Niujorke, asistavo fotomenininko Vik Muniz ir skulptoriaus Aga Ousseinov studijoje. Lietuvoje dokumentavo reklamų filmavimo aikštelių darbą „Zest Production House“, fotografavo koncertus, bendradarbiavo su mados prekių ženklais „BillyNotSilly“ ir „See Out Loud“. Pauliaus darytos lietuvių roko grupės „BA.“ koncertinės fotografijos yra patekusios į grupės fotografijų rinktinę „BA. Chaosas manyje nieko naujo“.

2019 m. menininkas dalyvavo projekte „PROOF Vol. 1“, kuriame įvairių šalių fotografai turėjo sukurti 36 kadrų seriją apie vieną žmogų ir neišryškintas juosteles išsiųsti „Kodak” atstovams į Japoniją. Fotografas iš kelių tūkstančių dalyvių pateko į finalininkų gretas.