2022 Lapkričio 9 - 2022 Gruodžio 10

Rolando Andrijausko paroda „Susitiksim Antologijoj“

„Emocinė ir intelektualinė draugystė“, – tokiu sakiniu galima apibūdinti santykius, kurie XX amžiaus paskutiniame dešimtmetyje susiklostė tarp žymiojo lietuvių poeto, Amerikos avangardinio filmininko Jono Meko ir iš neseniai išsilaisvinusios Lietuvos į Niujorką atvykusių fotografo Arūno Kulikausko, tapytojo Eugenijaus Varkulevičiaus-Varkalio, muzikanto Daliaus Naujokaičio, kino režisieriaus Vytauto V. Landsbergio, tapytojo Audriaus Naujokaičio, filmininko Juliaus Ziz (Žižliausko), fotografo Rolando Andrijausko ir kelių kitų Amerikos ir pasaulio kultūros ištroškusių jaunų lietuvių menininkų.
Fotografijos muziejaus parengta Rolando Andrijausko fotografijų paroda „Susitiksim Antologijoj“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje veikia nuo 2022 m. lapkričio 9 d. iki 2022 m. gruodžio 10 d.

Daugiau
2022 Lapkričio 10 - 2022 Gruodžio 18

Kęstutis Grigaliūnas. Lietuvos žydai, grįžę iš nacių konclagerių

Lapkričio 10 d. 17 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma Lietuvos kultūros ir meno premijos laureato Kęstučio Grigaliūno personalinė paroda „Lietuvos žydai grįžę iš nacių konclagerių“. Parodos kuratorė Natalija Arlauskaitė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė. Parodoje pristatoma 335 iš nacių konclagerių grįžusių Lietuvos žydų veidų fotografijos su trumpomis jų biografijomis ir to paties pavadinimo knyga, pagal kurią parengta paroda. Paroda veiks iki gruodžio 18 d.

Daugiau
2021 Liepos 13 - 2022 Gruodžio 31

Gyvųjų paveikslų fotografija. Po šimtmečio

Virtualios realybės paroda „Gyvųjų paveikslų fotografija. Po šimtmečio“, atspindėjusi B. H. Tiškevičiaus ir šiuolaikinių Lietuvos autorių – Vito Luckaus, Audriaus Puipos ir Gintauto Trimako, Sauliaus Paukščio, Svajonės ir Pauliaus Stanikų, Nomedos Urbonienės ir Elenos Valiukaitės – kūrybos paraleles.

Daugiau

Greitai