GIMTADIENIO KODAS - FOTOGRAFIJA

Ar žinojai, jog šiandien pasaulyje kas dvi minutes padaroma tiek fotografijų, kiek per visą devynioliktą amžių?

Tikriausiai ir tu kiekvieną dieną fotografuoji?

Ne išimtis – gimimo diena. Koks gimtadienis be nuotaikingų šventės fotografijų?

O jeigu tu su draugais gimtadienio šventę atšvęstumei Fotografijos muziejuje?

Daugiau

Šviesos laboratorija

Rekomenduojama amžiaus grupė: vaikams nuo 14 metų, suaugusiesiems.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 15 asmenų

Trukmė: 60 min.

Nerūpestingai nuspausti mygtuką, bakstelėti ekrane ir pasidalyti socialiniame tinkle – tik tiek šiandien tereikia pastangų ir pasaulis srūva milijardais skaitmeninių fotografinių vaizdų. Tai, be abejonės, puiku, tačiau kodėl nepamėginus sukurti šį tą savito ir nepakartojamo?

Užsiėmimo metu Fotografijos muziejaus studijoje ir fotolaboratorijoje išbandysime autentišką fotografijos technologiją. Naudodamiesi mūsų pagamintais „pinhole“ fotoaparatais, šviesai jautriame popieriuje susikursite vieninteles ir nepakartojamas fotografijas ir patys jas išryškinsite fotolaboratorijoje, o nekasdieniai potyriai jums liks atminimui.

Kaina: – 4 Eur.

Fotografo asistentas

Rekomenduojama amžiaus grupė: vaikams nuo 14 metų, suaugusiesiems.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 15 asmenų

Trukmė: 60 min.

Fotografas – tai fotostudijos šeimininkas. Čia jis tyrinėja šviesą, kuria subtilų santykį su fotografuojamu modeliu, įkvėpia gyvybę statiškiems objektams meistriškai valdydamas šviesas. Valdyti šviesą – nelengva, bet labai įdomi užduotis. Fotografas žino įvairius apšvietimo būdus, jų kuriamus efektus ir praktiškai juos naudoja dirbdamas studijoje.

Užsiėmimo metu susipažinsime su klasikine apšvietimo schema, profesionalia studijine įranga, patys išbandysite darbą studijoje. Po užsiėmimo galėsite atsispausdinti savo nuotrauką arba ją įsirašyti į atmintuką.

Kaina: – 4 Eur.

FOTOGRAMA – šešėlinio vaizdo drama

Rekomenduojama amžiaus grupė: priešmokyklinio amžiaus vaikams, 1–12 kl. moksleiviams, suaugusiesiems.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 30 asmenų.

Trukmė: 60 min.

Jeigu Jus kas nors pakviestų fotografuoti be fotokameros, ką pagalvotumėte? Sutiktumėte? O gal pamanytumėte, kad tai neįmanoma? Mes jus kviečiame įsitikinti, kad tai labai realu, nenuspėjama ir įdomu!

Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų.  Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidės nuo tos akimirkos, kai Jūs iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų pradėsite dėlioti savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Galite atsinešti savo daiktų ir taip fotogramą padaryti dar asmeniškesnę. Kai būsite visiškai tikri dėl kompozicijos, Jūsų kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsiras vaizdas be fotokameros! Galėsite jį ir kitiems parodyti, ir apie visa tai papasakoti.

Kaina: – 4 Eur.

Mėlyni saulės atvirukai

Rekomenduojama amžiaus grupė: priešmokyklinio amžiaus vaikams, 1–12 kl. moksleiviams, suaugusiesiems.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 15 asmenų

Trukmė: 60 min.

Atrodytų neįmanoma, kad fotografijai sukurti gali pakakti tik paprasto specialiu tirpalu užtepto popieriaus ir saulės šviesos, tačiau tokia fotografijos technika žinoma dar nuo XIX a. vidurio ir vadinasi cianotipija.

Apsilankykite Fotografijos muziejuje ir cianotipijos procesą išbandykite patys! Iš mūsų parengtų priemonių pasigaminę šviesai jautrų popierių ir ant jo sukomponavę vaizdą, stebėsite, kaip dienos šviesoje jis virsta mėlynos spalvos fotografiniu atspaudu. Savo sukurtus mėlynus saulės atvirukus galėsite pasilikti atminčiai ar išsiųsti paštu muziejuje įrengtoje pašto dėžutė.

Kaina: – 4 Eur.

Fotografiniai filtrai

Rekomenduojama amžiaus grupė: vaikams nuo 12 metų, suaugusiesiems

Dalyvių skaičius: neribojamas (individuali veikla)

Trukmė: kiek tik norisi (muziejaus darbo laiku)

Ką įsivaizduoji išgirdęs terminą „fotografinis filtras“? Tikriausiai mintyse ima suktis išmaniųjų programėlių pavadinimai? Tačiau išmaniajame telefone fotografiniai filtrai tik imituojami, jau užfiksuotam vaizdui programa pritaiko pasirinkto filtro efektą. Bet ar žinai, kad tokį transformuotą fotografinį vaizdą gali sukurti ir be skaitmeninių technologijų, panaudodamas fotografų nuo seno pamėgtus fotografinius filtrus? Neskaitmeninėje fotografijoje naudojami filtrai yra skaidrūs arba pusiau skaidrūs optikos elementai iš stiklo, plastiko arba želatinos, kurie koreguoja pro fotoaparato objektyvą praeinančią šviesą ir skirti pagerinti, patobulinti ar kaip kitaip pakeisti fotografinį vaizdą.

Apsilankęs Fotografijos muziejaus terasoje, rasi įvairiausių fotografinių filtrų su aprašymais. Pabandyk pro juos pažvelgti į aplinką ir stebėk, kaip ji pasikeičia. Tada imk filtrą, priglausk prie savo išmaniojo telefono objektyvo, fotografuok ir sukurk savo fotografinį efektą!

Fotografijos būrelis muziejuje

Rekomenduojama amžiaus grupė: 12 – 18 metų.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 15 asmenų

Kviečiame visus, besidominčius fotografija, į Fotografijos muziejaus „Studijoje“ organizuojamo fotografijos būrelio užsiėmimus. Čia išmoksite valdyti šiuolaikinę profesionalią fotografijos techniką, dirbti su studijine įranga, praktiškai išbandysite įvairius fotografinius procesus (juostelių ryškinimą, nuotraukų spausdinimą fotolaboratorijoje, cianotipijos, „pinhole“ ir kitas technikas), susipažinsite su fotografijos ir jos technologijos raidos istorija. Būrelio dalyviams numatyti užsiėmimai ir Fotografijos muziejaus fonduose bei ekspozicijoje, kur galėsite išvysti ir susipažinti su autentiškomis fotografijos technikos ir meno vertybėmis, turėsite galimybę nemokamai aplankyti Fotografijos muziejuje vykstančias parodas ir renginius. Besibaigiant mokslo metams visi būrelio dalyviai muziejaus „Studijos“ parodų salėje patys surengs baigiamąją savo kūrinių parodą.

Neseniai rekonstruotas Fotografijos muziejus Šiauliuose – vienintelis specializuotas fotografijos technikos ir meno muziejus Lietuvoje. Muziejuje sukurta kūrybiška, daugiafunkcinė, fotografija alsuojanti erdvė. Vienas iš šios erdvės akcentų – modernus edukacinis centras „Studija“, aprūpintas šiuolaikiška fotografine įranga. Centrą sudaro edukacinių programų patalpa, fotolaboratorija ir mažoji parodų bei vaizdo peržiūrų salė, kuri prireikus gali būti transformuota į foto studiją. Būrelio užsiėmimai vyks du kartus per savaitę.

Kaina: 1 mėn. – 15 Eur

Daugiau

KAIP UŽSISAKYTI?

Edukacijų užsakymas:

Tel. +370 41 52 43 93
El. p.