MUSEUMS FACING EXTINCTION

Dalyvaujame šešių mėnesių programoje „MUSEUMS FACING EXTINCTION“ ir mokomės būti Planetos išsaugojimo dalimi. Nuo žinių iki veiksmų. Nuo idėjų iki jų realizavimo. Nuo mažų žingsnelių iki sistemingo mąstymo dėl klimato kaitos mūsų Žemėje.
Programą Lietuvoje organizuoja MO muziejus kartu su muziejų bendruomene „We Are Museums“ ir EIT Climate-KIC. Programa skirta padėti Lietuvos muziejams įsilieti į pasaulinį kontekstą ir paspartinti teigiamus pokyčius tvarios aplinkos link.

 

Daugiau

Virtualus muziejus

2018 m. rudenį Šiaulių „Aušros“ muziejus partnerio teisėmis pradėjo įgyvendinti Lietuvos dailės muziejaus administruojamą „Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir naujų el. paslaugų projektą „Virtualus muziejus“.

Įgyvendinus projektą 2021 m., bus modernizuota LIMIS sistema, kurioje kaupiami ir per portalą www.limis.lt publikuojami duomenys apie visus suskaitmenintus Lietuvos muziejų eksponatus. Sistema bus papildyta naujais eksponatais ir šiuolaikinių vartotojų poreikius atitinkančiomis naujomis elektroninėmis paslaugomis, taip pat bus sukurtos naujos ir patobulintos jau veikiančios LIMIS integracijos su kitomis informacinėmis sistemomis.

Daugiau

AthenaPlus

2013–2015 m. dalyvavome tarptautiniame projekte „AthenaPlus“ – „Europeanos“ prieiga prie kultūros paveldo tinklų“. Šiaulių „Aušros“ muziejus projekte dalyvavo kartu su 40 partnerių iš 21 Europos sąjungos šalies.

Daugiau

Europeana

2012–2015 m. Fotografijos muziejus dalyvavo tarptautiniame senųjų fotografijų, sukurtų per pirmąjį fotografijos gyvavimo šimtmetį 1839–1939 m., skaitmeninimo ir sklaidos projekte „Europeana Photography“.

Projektą „Europeana Photography“ vykdė 19 partnerių iš 13 pasaulio šalių. Jo veiklas Lietuvoje koordinavo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras.

Įgyvendindami projektą Fotografijos muziejus darbuotojai suskaitmenino, automatizuotai aprašė ir paviešino svarbiausiame Europos kultūros paveldo portale „Europeana“ duomenis apie beveik 3000 muziejaus fonduose saugomų senųjų fotografijų ir negatyvų.

Daugiau