2019 m. kovo 11 d. nuo 11 iki 17 val. su šeima ar bičiuliais nemokamai aplankyk muziejuje veikiančias parodas: Fotografijos muziejaus galerijoje pristatomą Vlado Mikalausko fotografijų parodą „Šiauliai, Vilniaus gatvė“ iš parodų ciklo „Šiaulių albumas“, skirto miesto gyvenimo refleksijai, ir muziejaus studijoje paskutinę savaitę eksponuojamą Mindaugo Meškausko ferotipų parodą „Amžinas atvaizdas“.

Šventinę nuotaiką palaikys Fotografijos muziejaus erdvėse vyksianti įvairi kūrybinė veikla. Edukaciniame centre bus pristatytas V. Mikalausko parodą papildantis 2003 m. sukurtas laidų ciklas „Įdomioji Šiaulių istorija. Vilniaus gatvė“. 1,5 val. videocikle supažindinama su Vilniaus gatvės istorija ir raida, plačiau pasakojama apie joje esančius svarbius ir išskirtinius objektus. Vilniaus gatvės erdves prisiminti ir iš naujo atrasti kvies virtualios dėlionės, žemėlapiai, o jaunieji lankytojai galės dažais marginti šios gatvės popierines nuotraukas.

14 val. Fotografijos muziejaus galerijoje vyks filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ peržiūra. „Emilija iš Laisvės alėjos“ – tai įtempto siužeto drama apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje – visuomenėje, kur sotesnis gyvenimas atrodo vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas. 1972 m. pavasarį, kai į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė intriguojančios dramos herojė būsima aktorė Emilija. Tačiau viskas pasisuka netikėta linkme. Jai, į Kauną atsivežusiai bene didžiausią savo gyvenimo paslaptį, tenka kovoti ne tik už savo, bet ir draugų likimus. O pats gyvenimas čia toli gražu neprimena to, apie kurį ji svajojo. Ji nėra tikra, ar melas, išdavystės ir kaip žaibas trenkusi meilė padės jai išsaugoti ne tik paslaptį, bet ir gyvybę. Vis dėlto, kuo tiki, ji gali pasiryžti bet kam. Nemokamą filmo peržiūrą šiauliečiams dovanoja VšĮ „Fralita Films“ ir UAB Ulvyds.

Šventės Fotografijos muziejuje programa:
11–17 val. – nemokamas Vlado Mikalausko parodos „Šiauliai, Vilniaus gatvė“ ir Mindaugo Meškausko parodos „Amžinas atvaizdas“ lankymas;
11–17 val. – nemokama kūrybinė veikla edukaciniame centre;
14 val. – filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ peržiūra (peržiūrą dovanoja VšĮ „Fralita Films“ ir UAB Ulvyds).