Besibaigiant metams Šiaulių „Aušros“ muziejus pradeda muziejinę-edukacinę-meninę-patyriminę intervenciją Šiaulių senamiestyje ir virtualioje erdvėje „Šiaulių TOP vietos ir herojai“, aktualizuojančią esmines Šiaulių dvasią formuojančias miesto vietas ir istorines asmenybes. Projektas pratęsia muziejaus parodas, ekspozicijas už jo ribų, susieja suskaitmenintą muziejinį turinį ir istorinius objektus mieste.

Interaktyvus edukacinis maršrutas Šiaulių senamiestyje, kviečia atrasti svarbias atminties vietas ženklinančias stoteles, kuriose, nuskenavus QR kodą, atsiveria pasakojimas apie Šiaulių miesto praeitį. Maršrutas traukia užsukti ir į „Aušros“ muziejaus ekspozicijas, kuriose specialiai adaptuojamas turinys užduotėlėms, skirtoms mažiausiems dalyviams.

Projektu sprendžiamos istorinės atminties ir tapatumo temos, kurios yra aktualios visais laikais ir visoms visuomenėms, ypač toms, kurių istorinė savimonė yra transformuota tokių istorinių kataklizmų, kuriuos išgyveno Lietuva XX a. Šiaulių praradimai čia ypač skaudūs, kadangi istorinės audros ne tik pakeitė miesto gyventojų sudėtį – liko mažai senųjų šiauliečių, menančių ir galinčių perduoti savo ainiams prisiminimus apie miestą ir taip išlaikyti atminties tęstinumą, bet pakeitė ir miesto pavidalą, ištrynė ar suniveliavo miesto istorinės architektūros, liudijančios miesto istoriškumą, paveldą. Tai neabejotinai įtakoja šiandienos šiauliečių fragmentuotą savitapatybę, neskatina jų bendrakultūrinio išprusimo. Keliautojams miestovaizdis be istorinio konteksto neinformatyvus ir ne itin patrauklus. Projektas aktualus kiekvieno šiauliečio ir miesto savivokai ir yra nukreiptas į pačią plačiausią miestiečių ir turistų auditoriją, kiekvienai amžiaus grupei ar medijų raštingumo požiūriu diferencijuotam auditorijos segmentui pritaikant jų interesus atitinkančias turinio perteikimo priemones. Netikėta ir įtaigia forma įstoriją pasakojantys objektai, neabejotinai „užkalbins“ kiekvieną praeivį ir trauks jį stabtelti, įsižiūrėti, pažinti ir išjausti miesto ir jį kūrusių žmonių istoriją. Projektas skirtas aktyviai ir žingeidžiai auditorijai, šeimoms, jaunimui, turistams ir miesto žinovams, norintiems gerai ir prasmingai praleisti laisvalaikį mieste.

Daugiau

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė