Šiauliuose tradiciškai gausu fotografijai skirtų renginių, tačiau 2026-ieji – išskirtiniai: miestas mini 790 metų jubiliejų, todėl šiemet, gegužės 13–16 d., pirmą kartą vyko Šiaulių fotografijos savaitė. Personalinės, teminės parodos, paskaitos, pristatymai atvėrė fotografinio vaizdo svarbą miesto gyvenime, leido giliau pažinti Šiaulių miesto kūrėjus ir suvokti jų indėlį kuriant vizualinius miesto tapatumo pasakojimus. 

Fotografijos muziejus gegužės 13 d. pristatė tradicinį tęstinį renginį „Naujos pažintys su senais pažįstamais“, šį kartą vyko susitikimas su fotografu ir kino kūrėju Aleksandru Ostašenkovu. PLAČIAU

Gegužės 14 d. VU Šiaulių akademijos Dailės galerijoje atidaryta Egidijaus Kovieros personalinė paroda „Paklydę žmonės”. Šią parodą Fotografijos muziejus parengė bendradarbiaujant su VšĮ „Mėlynžiedis laumžirgis“. PLAČIAU

Šiaulių fotografijos savaitės’ 2026 viena reikšmingiausių parodų atidaryta Fotografijos muziejuje gegužės 15 d. – „Permainų karta. Šiaulių fotografijos virsmai XX a. 9-ajame dešimtmetyje“ (kuratorė Vilija Ulinskytė-Balzienė). PLAČIAU

Šiaulių fotografijos savaitė‘2026 renginius organizavo:

Šiaulių dailės galerija
Fotografijos muziejus (Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinys)
Šiaulių kultūros centro galerija „Laiptai“
Šiaulių krašto redakcija
Nepriklausoma meno projektų erdvė „Garažas“