Šiauliuose tradiciškai gausu fotografijai skirtų renginių, tačiau 2026-ieji – išskirtiniai: miestas mini 790 metų jubiliejų, todėl šiemet pirmą kartą vyks Šiaulių fotografijos savaitė, kurioje šiauliečiai ir miesto svečiai galės mėgautis didele fotografijos meno renginių gausa ir įvairove.

Personalinės, teminės parodos, paskaitos, pristatymai atvers fotografinio vaizdo svarbą miesto gyvenime. Tai puiki proga giliau pažinti Šiaulių miesto kūrėjus ir suvokti jų indėlį kuriant vizualinius miesto tapatumo pasakojimus. Toks reikšmingas fotografijos meno renginių sutapimas demonstruoja gilų Šiaulių miesto ir fotografijos ryšį. Tai svarbi galimybė plėtoti fotografinį Šiaulių miesto įvaizdį, kartu formuojant naują fotografijos meno pristatymų formatą ir telkiant kūrybines miesto pajėgas bendriems projektams.

Šiaulių fotografijos savaitė‘2026 renginius organizuoja: Šiaulių dailės galerija, Fotografijos muziejus (Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinys), Šiaulių kultūros centro galerija „Laiptai“, Šiaulių krašto redakcija, Nepriklausoma meno projektų erdvė „Garažas“.

PROGRAMA

Gegužės 13 d., trečiadienį, 17.30 val.

Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140)

Gegužės 14 d., ketvirtadienį, 17.00 val.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Dailės galerija (Vilniaus g. 141)

Gegužės 14 d., ketvirtadienį, 18.00 val.

Šiaulių kultūros centro galerija „Laiptai“ (Žemaitės g. 83)

Gegužės 15 d., penktadienį, 12.30 val.

Giedriaus Baranausko fotoreportažų parodos „GB optika“ atidarymas
Šiaulių krašto redakcijos meno erdvė (P. Višinskio g. 26)
Gegužės 15 d., penktadienį, 17.00 val.

Šiaulių dailės galerija (Vilniaus g. 245)

Gegužės 15 d., penktadienį, 18.30 val.

Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140)

Gegužės 15 d., penktadienį, 20.00 val.

Nepriklausoma meno projektų erdvė „Garažas“ (Liejyklos g. 7A)

Gegužės 16 d., šeštadienį, 14.00 val.

Šiaulių dailės galerija (Vilniaus g. 245)