Fotografijos muziejus jau trečius metus prisijungė prie tarptautinio projekto „Tyrėjų naktis“ ir kvietė kūrybiškai praleisti rugsėjo 30-osios vakarą. Šiemet susitikimas su senųjų fotografijos technologijų meistru – Gintu Kavoliūnu ir Fotografijos muziejaus edukatoriais.  Į Fotografijos muziejų atvykęs menininkas pademonstravo, kaip veikia jo paties sukonstruotas didžiausias Lietuvoje fotoaparatas ir pakvietė juo įsiamžinti.

Nufotografuoto vaizdo 100 x 70 cm dydžio sidabro druskų atspaudo gamybą, kvietėme stebėti gyvai Fotografijos muziejaus Studijoje tiesioginėje transliacijoje iš greta esančios fotolaboratorijos. Kiekvienas renginio dalyvis galėjo išbandyti vieną iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų – fotogramą, kurią gaminant fotolaboratorijoje ant šviesai jautraus pagrindo išdėliotų daiktų kompozicija apšviečiama kryptine šviesa, o vėliau ryškinama specialiomis cheminėmis medžiagomis.

Projektas „Tyrėjų naktis“ įvairiuose Europos miestuose vyksta jau daugiau nei dešimtmetį. Paskutiniojo rugsėjo penktadienio vakarą mokslininkai ir tyrėjai  kviečia dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, eksperimentuose, parodose ir t.t. Į šių metų „Tyrėjų nakties“ renginius įsitraukė daugiau nei 300 Europos miestų, tarp jų ir Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, Molėtai ir kiti mažesni Lietuvos miesteliai.

 

 

 

Gintas Kavoliūnas – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dėstytojas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos – LAFA valdybos narys, VšĮ  „Atvirosios fotografijos dirbtuvės“ steigėjas ir puoselėtojas.

Didžiausias fotoaparatas buvo sukonstruotas 2014 metais Vilniuje, kai Gintas Kavoliūnas pirmą kartą viešai išbandė didžiausią Lietuvoje 163 x 137 x 149 cm dydžio, 800 mm objektyvo židinio nuotolio fotoaparatą, įrengtą automobilio priekaboje.