2016 m. rugsėjo 14 d., trečiadienį, 17 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko susitikimas su menininku Roman Pyatkovka  (Ukraina). Autorius papasakojo apie savo kūrybą ir Fotografijos muziejuje veikiančioje parodoje „Požiūris į senovinę fotografiją” eksponuojamus darbus.

 

Fotografas gimė 1955 m. Charkove, Ukrainoje, kur gyvena ir dirba. Menine fotografija susidomėjo 9-ame dešimtmetyje, jau prasidėjus perestroikai (pertvarkai). Jis – vienas žymiausių Charkovo meninės fotografijos mokyklos konceptualiosios fotografijos atstovų. Menininkas savo kūrybinėje praktikoje jungia skirtingus fotografinius vaizdus – senovines fotografijas su savo paties darytomis, iškarpas iš žurnalų ir pan. Neretai nuotraukas papildo savo paties piešiniais, tokiu būdu plėsdamas meninės fotografijos ir jos suvokimo ribas. Autoriui aktualios tiek istorinės temos (serija „Holodomoras. 30-ųjų fantomai“), tiek asmeninės patirtys, savivoka, iš vaikystės atkeliavę blausūs prisiminimai, kuriuos bando perteikti skirtingų vaizdų samplaika (serija „Sluoksniuota atmintis“ ir kt.). Pasak menininko, atmintis susideda iš gausybės skirtinų sluoksnių, su daug trūkių, tad ir jo fotografijose vaizdai tarsi sapne – iš pirmo žvilgsnio jungiasi nerišliai, tarsi be aiškių prasminių sankirtos taškų. R. Pyatkovkai svarbus pats atsitiktinumas ir naujai gimęs vaizdų dialogas.

Romanas Piatkovka – fotografas, dėstytojas, kūrybinio susivienijimo „Ukrainos fotografinė alternatyva“ koordinatorius, Nacionalinės Ukrainos dailininkų sąjungos narys. Jo kūrybinėje biografijoje gausu individualių ir grupinių parodų tiek Ukrainoje, tiek užsienyje, įvairių apdovanojimų. Menininko darbų yra įsigiję  Rusijos, Italijos, Vokietijos, JAV muziejai bei privatūs kolekcijonieriai.