Susitikimas su fotomenininke

2016 m. gegužės 18 d., trečiadienį, 17 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko paskaita „Kas yra Didysis paveikslas?”, kurią vedė fotomenininkė, viena iš Fotografijos muziejuje veikiančios tarptautinės parodos „Požiūris į senovinę fotografiją” autorių Galina Moskaleva (LT / RU).

Paskaitoje fotomenininkė pristatė savo kūrybą, papasakojo, kaip ankstyvuosiuose jos darbuose naudotos senos fotografijos tarpo filosofiniame kontekste, išreikšdamos apmąstymus kosmoso, žvaigždžių, mirties, laisvės, tėvo ir kt. temomis. Autorė atskleidė, kaip šios idėjos per 25-erius metus pakeitė pasaulio suvokimą, jo bendrąją esmę, kurią būtų galima pavadinti Didžiuoju paveikslu.

Autorė taip pat kalbėjo apie tai, kaip kito jos naudojamos technikos: nuo sudėtingų nespalvotųjų fotografijų, jų spalvinimo iki skaitmeninių koliažų.

G. Moskaleva gimė 1954 m. Šiauliuose, 1976 m. baigė kelių inžinerijos studijas Minsko politechnikos institute. 1984–1991 m. buvo viena iš Minsko fotografijos pogrindžio atstovių, nuo 1991 m. – Rusijos fotomenininkų sąjungos narė. Šiuo metu gyvena ir kuria Maskvoje.

G. Moskaleva yra surengusi daugiau nei 20 asmeninių parodų, dalyvavusi daugybėje grupinių parodų, yra kuravusi kitų autorių parodas. Jos darbai saugomi Rusijos, Lietuvos, Baltarusijos, Švedijos, JAV, Nyderlandų, Prancūzijos muziejuose bei privačiose kolekcijose.