Atsižvelgdami į tai, kad dėl nepalankios koronaviruso situacijos Šiauliai yra įtraukti į didelės rizikos savivaldybių sąrašą bei reaguodami į Šiaulių miesto savivaldybės rekomendacijas, planuotą renginį atšaukiame.

Data bus tikslinama!

Spalio 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje vyks susitikimas su fotografu Tadu Kazakevičiumi. Renginio metu fotografas dalinsis istorijomis apie savo kūrybinius atradimus, grožio paieškas su ir per fotografiją. Jūsų lauks įdomus, vaizdais iliustruotas pasakojimas apie kūrybinius procesus, didžiausias ir apdovanojimus pelniusias nuotraukų serijas („Tai, ko nebebus“, „Tarp dviejų krantų“), sužinosime, kas įkvepią fotografą ir susipažinsime su kokiu industrinės fotografijos projektu kūrėjas dirba šiuo metu.

Tadas Kazakevičius dokumentinės fotografijos atstovas, kurio kūriniai išsiskiria savita stilistika ir estetika. Jo darbai pelnė pripažinimą tarptautiniuose fotografijos konkursuose ir juose užėmė finalines vietas, buvo eksponuoti prestižinėse parodose. Tadas Kazakevičius pirmasis ir vienintelis Lietuvos fotografas, kurio nuotraukos (ciklas „Tai, ko nebebus“, kuriame įamžintas Lietuvos kaimas) pateko tarp finalistų darbų pasauliniame fotografijų konkurse „Leica Oskar Barnack Award“ už unikalią stilistiką bei žmogaus ir aplinkos ryšio kūrybišką įamžinimą. Šio ciklo sukūrimą pats fotografas pavadino „sentimentalia kelione ieškant grožio“.

Kita gerai žinoma fotografijų serija „Tarp dviejų krantų“ kalba apie Kuršių neriją  ir čia gyvenantį žmogų. Ciklas kurtas naudojant analoginės fotografijos techniką, o nuotraukos darytos tik tam tikru paros metu – saulei vos patekėjus ar leidžiantis, todėl darbai įtraukia į jautrų šviesos žaismą ir kuria unikalią nuotaiką būdingą tai vietai. Tadas Kazakevičius kurdamas naujausiąjį nuotraukų ciklą „Odė paskutiniam dirbančiam žmogui” iš Lietuviško kaimo nusikėlė į industrinę aplinką – gamyklas ir ėmėsi fiksuoti čia dirbančius žmones, kaip nykstantį reiškinį kompiuterizacijos ir robotizacijos laikmetyje. Apie visas šias (ir ne tik) fotografijų serijas ir kokias istorijas jos atskleidžia kviečiame išgirsti iš pirmų lūpų.

Susitikime su Tadu Kazakevičiumi!

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama.
Renginio metu būtina laikytis visų SAM reikalavimų ir dėvėti veidą dengiančias kaukes.