2017 m. birželio 10 d., šeštadienį, Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140, Šiauliai) kvietė dalyvauti parodą „Spalva Lietuvos fotografijoje“ lydinčiame renginyje – spalvotųjų fotografijų spausdinimo meistriškumo pamokoje su Gintu Kavoliūnu.

Jau daug metų spalvotoji fotografija lydi mus kasdieniame gyvenime. Tėvų ar net senelių vestuvinius albumus puošia nors ir pablukusios, bet spalvotos fotografijos. Spalvotoji fotografija ėmė plisti maždaug XX a. viduryje, o amžiaus pabaigoje, masiškai pradėjus steigtis automatinėms laboratorijoms („minilabams“), visiškai užkariavo fotografijos rinką. Tokia laboratorijų sėkmė fotografijų gamybos proceso suvokimą atitolino nuo vartotojo. Nors nespalvotos fotografijos dar ilgai buvo spausdinamos tamsiuose kambarėliuose, voniose, spalvotas fotografijas dėl sudėtingo proceso fotografai – tiek mėgėjai, tiek ir profesionalai – mielai atiduodavo į laboratorijas. Taip įdomus ir užburiantis spalvų dėjimo procesas iš tamsių kambarėlių buvo perkeltas į didžiosios fotografijos pramonės laboratorijas.

Meistriškumo pamokoje, vedamoje G. Kavoliūno, susipažinsite su dviem sudėtingais spalvų dėjimo būdais: adityviniu ir subtraktyviniu. Adityvinis spalvų dėjimo būdas – pro zoninius filtrus kiekviena fotografija eksponuojama tris kartus, atskirai parenkant tinkamą ekspoziciją kiekvienam šviesai jautriam sluoksniui. Subtraktyvinis metodas – spalva reguliuojama keičiant pro juostelę sklindančios baltos šviesos atspalvį, dėl kurio kinta viso atspaudo koloritas. Vadovo padedami šiais dviem metodais balansuodami spalvas atsispausdinsite spalvotas fotografijas iš spalvotos fotojuostelės.

Projekto organizatoriai: Vito Luckaus fotografijos centras, Fotografijos muziejus

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija