Fotografijos muziejaus stogo terasa nemiegos paskutinę rugpjūčio savaitę ir kvies į festivalio „Šiaulių naktys“ programos renginius:

Rugpjūčio 25 d., antradienis, 20.00 val.  – Šokančios smuikininkės Editos Gumauskaitės solo albumo „Styginių orkestra” pristatymas

Kruopščiai atrinktame repertuare išgirsite autentišką šokių muziką, kurią grieždavo prieš šimtmetį gyvavę, ir plokštelėse bei vaškiniuose voleliuose tebegyvi, geriausi vakarėlių muzikantai. Tai populiariausios kaimo ir miesto šokių melodijos – svingo, maršo, fokstroto, polkos, valso ritmai.

Vienas smuikas –  ne orkestras, bet, griežiant Editai, smuike girdėti tuzinas garsų, o kai žiūrovai  pritars plojimais ir šokių batelių kaukšėjimu, bus tikra „orkestra“.

Rugpjūčio 26 d., trečiadienis, 19.00 val. – ŠAMA scena ant Fotografijos muziejaus stogo

Šiaulių naktys ir ŠAMA (Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimai) pristato jaunų (ir ne visai jaunų), įdomių, žinomų (ir mažiau žinomų) grupių bei atlikėjų pasirodymus ant Fotografijos muziejaus stogo.

Čia išgirsite grupes „Penkios po penkių“, „The Phonic Strings“, atlikėjas Elzę Urbietytę, Gintarę Juknaitę, Dangę, Gabiją Lukreciją Petrauskaitę. Pažadame, kad bus ir atlikėjų-siurprizų.

Rugpjūčio 27 d., ketvirtadienis, 20.00 val. – „Knygos teatro“ spektaklis „Špylkos ir šlepetės“

Pagrindinė spektaklio herojė Ieva – veikli, žaviai flirtuojanti, nenuspėjamo amžiaus moteris, nuolat įsipainiojanti į komiškas, paradoksalias situacijas ir pasiryžusi nuspręsti, išsiaiškinti čia ir dabar. Tai padaryti jai padeda ištikimos draugės. Žinoma, daugelio moteriškų eksperimentų taikinys yra Adomas ir kiti vyrai keliuose.

„Juk gyvenimas – žaidimas, o vyro ir moters santykius palyginčiau su gracinga šachmatų partija, kur privalu numatyti kelis ėjimus į priekį, na o teatras, manau, tinkamiausia žaidimų aikštelė”, – sako spektaklio režisierė ir aktorė Redita Dominaitytė.

Interaktyvus spektaklis pastatytas pagal pernai išleistą to paties pavadinimo žurnalistės Nijolės Koskienės humoreskų knygą.

Rugpjūčio 28 d., penktadienis, 20.45–21.15 val. – Mados performansas „Naktinė strojkė”

„121 studija pristata juodai baltą madas perfuormansą “NAKTINĖ STROJKĖ”. Tai jungtinis Danguolės Janulevičienės ir siuvima kursų dalyvaujančių bobikių ir mergikių kūrybinią iššūkią “JUODS / BALTS” rezultats. Avaryk, užlipk ant muziejaus stuogą ir pamatysi kaip viskas atruodą !!!“

Rugpjūčio 28 d., penktadienis, 21.30 val. – Naktinė Portfolio Peržiūra su Virginijumi Kinčinaičiu

Fotografijos muziejus ir „Portfolio Peržiūros“ kviečia į naktinį susitikimą su Virginijumi Kinčinaičiu, kurio metu žinomą meno tyrėją, teoretiką, įvairių meninių projektų koordinatorių, publikacijų autorių pažinsime kaip fotografą, kalbantį įtaigia vaizdų kalba.

V. Kinčinaitis fiksuoja vaizdus mobiliuoju telefonu ir dalinasi jais socialiniuose tinkluose – taip siųsdamas mums vaizdinę žinutę. Jo sukurtos fotografijos buvo pristatytos parodoje „Sublime“, kuri vis kisdama apkeliavo ne vieną Lietuvos miestą. V. Kinčinaičio darbai atveria intelektualaus ir pastabaus keliautojo-tyrinėtojo, stebėtojo portretą, kurio akis jautriai atpažįsta kompozicinius dėsnius, formas, spalvas ir sukuria skirtinga nuotaika ir pojūčiais persmelktus, ir preciziškai į kadrą įkomponuotus aplinkos vaizdus.

Rugpjūčio 29 d., šeštadienis, 21.00 val. – Vytis Puronas: Bleach albumo „Summertime Whiteout" gyvas pristatymas

Bleach Cult – tai filmų garso režisieriaus Vyčio Purono, buvusio lo-fi synth pop grupės „Soy Farm“ nario, projektas. Bleach Cult kūryba yra tekstūriška, tiesmuka, persmelkta saldžiais ir jaukiais retro sąskambiais bei deviantiškai tyrinėjanti rockabilly, post-punk bei minimal wave estetiką.

„Summertime Whiteout“ – debiutinis Bleach Cult albumas. Tai migloto ambient pop istorija, kuri fantazuoja apie septintojo dešimtmečio banglenčių kultūrą ir romantizuoja neišnykstančias paauglystės dilemas. Albumo skambesio esmė – spontaniški ir skoningai netobuli sintetiniai garsai, banguojantys per kasdieniškas situacijas. Moduliniu analoginiu sintezatoriumi gyvai atlikti motyvai užfiksuoti be pakartotinių dublių ar daugiasluoksnių partijų – taip išvengiant nesibaigiančių tobulybės paieškų ir išsamių korekcijų. Įrašytas naktimis namų aplinkoje, albumas vengia pompastikos, rafinuotumo ir sudėtingumo bei naudojasi šiurkščiomis, ankstyvojo rokenrolo įkvėptomis idėjomis. Kreivos dreifuojančios analoginės boso linijos, pulsuojančios tekstūros ir polichrominis vokalas. Be būgnų ar gitarų.

Renginių metu bus kontroliuojamas žiūrovų skaičius.

Organizatoriai prašo laikytis saugaus atstumo ir asmens higienos reikalavimų, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo.
Raginama visus, prastai besijaučiančius ar turinčius peršalimo ligų simptomų, renginiuose nesilankyti.
Apsauginių veido priemonių dėvėjimas renginių metu vidaus erdvėse ir lauke yra privalomas.