Virginijaus Kinčinaičio viešų paskaitų ciklas apie fotografiją “Vaizdų gyvenimas II”.

FOTOGRAFINIS PASAULIO PERKŪRIMAS
2016 m. spalio 13 d. (ketvirtadienis) 17 val.
Kaip fotografinis montažas pakeitė pasaulio suvokimą, kaip dadaistinis koliažas ir konstruktyvistinės sovietų kompozicijos pakeitė žmogaus, teritorijos, ideologijos suvokimą, kaip vaizdo montažas yra susijęs su tikrovės ir žmogaus perkūrimu? Paskaita apie vizualias pasaulio perkūrimo utopijas.

KASDIENYBĖS POETIKA FOTOGRAFIJOJE
2016 m. spalio 27 d. (ketvirtadienis) 17 val.
Gyvenimiškas kasdienybės pasaulis yra arčiausiai žmogaus. Tačiau paradoksaliai kasdienybė yra mažiausiai matoma. Mėgėjiška, šeimyninė fotografija suteikė iki tol neregėtą galimybę tyrinėti kasdienybės reiškinius, padėjo suvokti uždaroje egzistencijoje slypinčią poeziją. Kada ir kaip fotomenininkai pasisavino buitinės fotografijos estetiką?

INFORMACINIAI VAIZDŲ KARAI
2016 m. lapkričio 10 d. (ketvirtadienis) 17 val.
Kariaujama ne tik ginklais, ne mažiau svarbūs yra informaciniai karai. Fotografinis vaizdas juose užima išskirtinę vietą. Jau šimtą metų fotografija dalyvauja visuose ideologinio karo frontuose. Kaip jos sukurti vaizdiniai tampa laikmečio ikonomis, kaip jie veikia mūsų mąstymą ir pasirinkimus?

POSTMODERNISTINĖ FOTOVAIZDO FILOSOFIJA
2016 m. gruodžio 1 d. (ketvirtadienis) 17 val.
Postmodernistinio meno atstovai netiki fotografinio vaizdo galimybe perteikti pasaulio tikrovę. Todėl fotografiją jie pasitelkia kurdami naujus, įsivaizduojamus, surežisuotus pasaulius. Kita vertus, postmodernistinė fotografija mėgsta demaskuoti įvairius ideologinius, komercinius, tradicinius tikrovės vaizdavimus. Paskaita apie tai, kaip postmodernistinis vaizdas ugdo kritinį mąstymą, moko ironijos ir plečia vaizduotės ribas.