2021 m. birželio 9 d., trečiadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks jaunosios kartos fotografo Deivido Buivydo fotografijų serijos „F(L)IGHT“ pristatymas ir virtualios darbų ekspozicijos peržiūra projekciniame ekrane. Renginys yra projekto „Jaunojo kūrėjo eteris“ dalis.

Susirinkusiems Deividas pristatys penkerius metus kurtą ir vis dar vystomą dokumentinių fotografijų ciklą „F(L)IGHT“, kuriame užfiksuoti Bostono kasdienybės vaizdai. Bostonas – nedidelis miestas Jungtinėje Karalystėje, Linkolnšyro grafystėje, vienas ryškiausių emigrantų traukos taškų ir vienas euroskeptiškiausių miestų šalyje. Jaunas fotografas, atsidūręs emigranto rolėje, imasi fiksuoti miesto socialinį veidą – jo gyventojus, aplinką, viešąsias erdves. Su kamera rankose menininkas vaikšto miesto gatvėmis ir tarsi iš šono stebi jo gyvenimą – ritmą, rutiną, žmonių elgsenas, bylojančias apie vidines jų būsenas ir jausmus – nuobodulį, pasimetimą, ilgesį, tuštumą, akimirkos džiaugsmą. Fiksuoja simbolius ir detales, kalbančias apie migranto dalią. Deividas kameros pagalba bando prisijaukinti jam svetimą vietą ir kartu kuria fotografinę miesto ir jo gyventojų apybraižą. Šis projektas – tai antropologinis tyrimas, kalbantis apie migraciją, segregaciją, asmens identiteto praradimą, tapatumo paiešką. Dar prieš „Brexit“ įvykius pradėtas kurti dokumentinių fotografijų ciklas šiandien tampa universalia iliustracija priežasčių, nulėmusių kertinius politinius lūžius. Serijos „F(L)IGHT“ fotografijos dar niekad nebuvo pristatytos viešai taip gausiai. Dalis darbų buvo eksponuoti tarptautinėse grupinėse parodose, publikuoti leidiniuose.

Jaunosios kartos kūrėjas D. Buivydas vaikystę praleido Plungėje. Būdamas keturiolikos metų, persikėlė į Mažeikius. Būtent čia, pradėjus lankyti fotografijos būrelį, įvyko gilesnis fotografijos, kaip medijos, pažinimas. Po poros metų Deividas išvyko studijuoti fotografijos Jungtinėje Karalystėj, mokėsi Vestminsterio universitete, Bostono koledže. Baigęs mokslus ir pasisėmęs patirties, sugrįžo į Lietuvą. Prasidėjus karantinui, apsigyveno Šiauliuose. Deividas domisi socialine ir kultūrine antropologija. Kūrėjui fotoaparatas – tai įrankis, leidžiantis tyrinėti gyvenimą, jo procesus. Fotografijos dėka Deividas atranda, fiksuoja ir interpretuoja kasdienybę.

Renginį moderuos prof. dr. Remigijus Venckus (Vilnius Tech (Vilniaus Gedimino technikos universitetas).

Virtualią darbų ekspoziciją muziejaus edukacijų salėje bus galima išvysti visą savaitę – birželio 9–16 dienomis.

Renginys yra projekto „Jaunojo kūrėjo eteris“ dalis.

 

Projektą remia:

Lietuvos kultūros taryba
Šiaulių miesto savivaldybė