2024 m. gegužės 18 d. nuo 19 val. iki 24 val. Europos muziejų naktį aplankykite Fotografijos muziejų!
Šių metų renginio tema: Muziejai – mokymuisi ir tyrinėjimui! Kviečiame eksperimentuoti, tyrinėti, pažinti, mėgautis – ne tik fotografija, bet ir tarpdiscipliniu menu. 

PROGRAMA

II aukštas (19–24 val.)
Ekspozicija „Laisvę fotografijai!”
Fotografijos „LAB’as”: pažintis su analogine fotografija, žaidimas „Atspėk autorių: fotografas ar DI?“
Fotosafaris Fotografijos muziejuje: virtualių gyvūnų fotomedžioklė

III aukštas (19–24 val.)
Fotografijos muziejaus fondų meninės fotografijos multimedija
Video projekcija „Šiaulių studija“. Aut. Dalia Mikonytė, Adomas Žudys ir Pijus Džiugas Meižis. Projekcijos pristatymas su autoriais – 20.00 val.

IV aukštas, Galerija (19–24 val.)
Raimundo Urbono fotografijos paroda „Gyvenimas po stalu”

Stogo terasa (20–24 val.)
Pozityvios vinilo vibracijos su Mantu Ri
Arturo Vai. radijo bangų ir elektroninės muzikos miksas

Fotografijos muziejaus ekspozicija. Fot. E. Tamošiūnas
II aukštas

Fotografijos „LAB‘as“

 

 

 

Fotografijos muziejuje specialiai Europos muziejų nakčiai atsiversiančiame fotografijos „LAB‘e“ – pažintis su analogine fotografija, fotografinės įrangos tyrinėjimai, praktinai atradimai.

Anksčiau tik nuolatinėje ekspozicijoje matyti paslaptingi daiktai – didintuvas, vonelės, bakeliai, juostelės – interaktyvioje foto laboratorijoje bus pasiekiami kiekvienam, o tyrinėjimo eksperimentus lydės muziejaus darbuotų – laborantų – praktinės užduotys ir paaiškinimai.

Fotografijos muziejaus ekspozicija. Fot. E. Tamošiūnas
Charakteringa scena prie Dom palmės, Pietų Egipte, 1896 m. Stereoskopinė fotografija. Fot. nežinomas
II aukštas ir kitos muziejaus erdvės

Žaidimai „Atspėk autorių: fotografas ar DI?“ ir „Fotosafaris“

Dirbtinis intelektas (DI) tampa kasdieniu palydovu, pagalbininku… bet ar tikrai jis geba sukurti realistiškas fotografijas? Renginyje galėsite dalyvauti interaktyviame žaidime „Atspėk autorių: fotografas ar DI?“. Gamtos, gyvūnų tematika atrinktos fotografijos iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinio – Fotografijos muziejaus fondų susikaus su panašiais vaizdais, sukurtais DI. Kviečiame žaisti ir išbadyti savo pastabumą!
———-

O ar kada susimąstėte, kaip anksčiau buvo fotografuojami laukiniai gyvūnai? XIX amžiaus viduryje, kai fotografija dar tik žengė pirmuosius žingsnius, buvo labai „lėta“ – tam, kad nufotografuotum objektą, reikėjo, kad šis keletą sekundžių visiškai nejudėtų – todėl nufotografuoti gyvūną gamtoje buvo beveik neįmanomas iššūkis.

Prancūzų gamtos tyrinėtojas Étienne-Jules Marey 1882 metais sumanė judesio arba kitaip – chronofotografijai skirtą „fotošautuvą“, kuris leido užfiksuoti gyvūnų, žmonių ir įvairių įrenginių judesius, kaip kino filme padarydamas keletą kadrų iš eilės. Tokie įrenginiai buvo skirti fotografuoti tolimus ar judančius objektus lauko sąlygomis – fotomedžioklėje, fotožvalgyboje ar fotoreportažui.

Šiuolaikinės technologijos leidžia fotografuoti netgi virtualią papildytą realybę. Kaip? Kviečiame išbandyti! Ieškok Fotografijos muziejaus erdvėse žaidimo QR kodų, skenuok juos, „gaudyk“ ir fotografuok ar filmuok juose pasislėpusius papildytos realybės gyvūnus!

Apie „Fotosafarį“
Projekcijos „Šiaulių studija“ fragmentas. Aut. D. Mikonytė, A. Žudys, P. Dž. Meižis, 2017 m.
III aukštas

Video projekcija „Šiaulių studija“

Europos muziejų nakties Šiauliuose metu išvysite projekciją „Šiaulių studija“, kurioje neįprasta forma atsiskleidžia miesto architektūros peizažas, intymūs ir vieši miesto erdvės, laiko, tapatybės, bei tikrovės santykiai. Tai bendras menininkų Dalios Mikonytės, Adomo Žudžio ir kompozitoriaus Pijaus Džiugo Meižio kūrinys, sukurtas 2017 m.
Projekcija veiks gegužės 18 d., nuo 19–24 val., o 20 val. turėsite galimybę išvysti ir pačius kūrinio autorius, bei pasiklausyti įdomios diskusijos apie menininko kasdienybę.
„Miesto studijos“ – tai trijų kūrėjų ilgalaikis projektas, kuris atskleidžia miestų charakterį, istoriją ir gyvenimą per urbanistinę kultūrą, kviečia įsitraukti į savo keliones, tyrinėjimus ir atradimus, kurie tampa ne tik meniniais kūriniais, bet ir svarbia mūsų kultūrinio paveldo dalimi.

Renginio koordinatorė Agnė Mačiūnė.

Projektas „Miesto studijos“
Projekcijos „Šiaulių studija“ fragmentas. Aut. D. Mikonytė, A. Žudys, P. Dž. Meižis, 2017 m.
Fot. DI
Stogo terasa

Vinilo vibracijos su Mantu Ri ir Arturo Vai. radijo bangų bei elektroninės muzikos miksas

 

Nuo 20 val. iki 24 val. Fotografijos muziejaus stogo terasoje nakties nuotaiką kurs elektroninė muzika!

Analoginio garso mylėtojas ir vinilo traškesio puoselėtojas Mantas Ri skleis pozityvias vibracijas, o Arturas Vai. pristatys meninį projektą, kuriame radijo bangos iš įvairių pasaulio kraštų bus miksuojamos su elektronine muzika, taip sukuriant unikalų garsų peizažą.

RENGINIAI NEMOKAMI

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.

Organizatoriai – Šiaulių „Aušros“ muziejus, Fotografijos muziejus
Rėmėja: Šiaulių miesto savivaldybė