Pirmą vasaros mėnesį jau ketvirtą kartą iš eilės Fotografijos muziejaus stogo terasoje skambės Jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ dalyvių kūryba. Tradiciniu tampantis festivalis, organizuojamas VšĮ „Sielai“, bendradarbiaujant su Fotografijos muziejumi, kviečia į jaunųjų atlikėjų koncertus kartu su profesionalais atlikėjais ir jau plačiai žinomų menininkų kūrybą pristatančius renginius bei edukacijas. Projektas „Šiauliai gyvai“ išaugo į gausaus būrio gerbėjų sulaukiančius viso Šiaulių regiono jaunųjų atlikėjų ir svečių gyvo garso koncertus po vasaros dangumi.

Anot projekto „Šiauliai gyvai“ idėjos autoriaus, VšĮ „Sielai“ vadovo Gintaro Miltenio, pagrindiniai projekto tikslai – pristatyti jaunųjų autorių kūrybą profesionalioje scenoje, skatinti jaunimo kūrybinį potencialą, ugdyti kūrybines, asmenines ir socialines kompetencijas. Projekto komanda stebi bei fiksuoja miesto muzikinį gyvenimą – visuomenei pristato garsių ir dar tik pradedančių savo karjerą Šiaulių atlikėjų kūrybą. Šiauliuose ir apskrityje užaugo ne vienas garsus muzikos atlikėjas ir kūrėjas, „Šiauliai gyvai“ projektas įrodo, kad miestas ir toliau nepraranda muzikinio savitumo – čia kuria daug talentingo jaunimo, kurį galima išvysti ir išgirsti unikalaus festivalio koncertuose.

ŠIAULIAI GYVAI 2024

2024 m. birželio 4–26 d. mėnesį Šiaulių miesto erdves užpildys gyva muzika, alsuojanti kūrybiškumu ir laisve, kviečianti šėlti ir mėgautis vasara.

Bendradarbiaujant su Fotografijos muziejumi, stogo terasoje birželio pirmosiomis dienomis net tris vakarus iš eilės skambės muzika, atliekama jaunimo grupių ir atlikėjų. Dalis jų – Šiaulių miesto ir regiono moksleiviai, studentai, grįžtantys į gimtąjį miestą. Klausytojai taip pat išgirs jaunimo grupes ir iš kitų miestų: Alytaus, Gargždų, Utenos, Naujosios Akmenės, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir kt. Plati pasirodančiųjų geografija liudija jaunimo įsitraukimą į festivalio veiklas ir tampa nauju formatu, skatinančiu tarpusavio bendradarbiavimą, sklaidą, kūrybos dalijimąsi.

ŠIAULIAI GYVAI 2024

ŠIAULIAI GYVAI 2023

2023 m. birželio 13–15 dienomis Fotografijos muziejaus stogo terasoje vyko trys koncertai, kuriuose pasirodė jaunieji atlikėjai ir grupės iš Šiaulių bei kitų regionų. Koncertavo Austėja Grosaitė, neperskaitau, Gustas Rukas, Gyva, Šaukštai po pietų, Emilija Pukevičiūtė – EP, Empyrean, Saulės Dievas, pilka, EKSTRA, Ugnius Brilis, Dovilė Karpiūtė, Medetkos, Gabija Petrauskaitė, Dovi Mi, Klara., Begėdžiai, Neto, Lizdas, Sintetinė Meilė, Saulė, Paulina, Tautvydas, Juoda Juoda, geck, Stiklas, Still Runners.

ŠIAULIAI GYVAI 2023

ŠIAULIAI GYVAI 2022

Jaunimo muzikos festivalyje „Šiauliai gyvai 2022“ nuo 2022 m. birželio 2 d. iki 30 d. šiauliečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami į 7 susitikimus: jaunųjų atlikėjų koncertus kartu su profesionalais atlikėjais ir jau plačiai žinomų menininkų kūrybą pristatančius renginius. Keturių koncertų (vykusių Fotografijos muziejaus stogo terasoje) programą papildė išskirtiniai renginiai: muzikos ir medijų performansas „This Order Goes Wrong“ (dalyvavo Lora Kmieliauskaitė (smuikas), Nidas Kaniušas (video projektavimas), Roberto Becerra (sensorika), Dominykas Digimas (elektronika)); šiauliečio menininko Gintauto Gascevičiaus-Ginc muzikinis performansas, daugiapakopis projektas „Dao de Jing“ bei menininkės Jolitos Vaitkutės ir muzikanto Andriaus Mamontovo instaliacijos „Skambina“ pristatymas.

ŠIAULIAI GYVAI 2022

ŠIAULIAI GYVAI 2021

2021 m. birželio 3–25 d. buvo organizuojamos kūrybinės dirbtuvės jauniesiems muzikantams, kurias vedė „Colours of Bubbles“ nariai, Saulius Urbonavičius (Samas), Eglė Sirvydytė, Gintas Gascevicius (Ginc), o vakarais miesto padangę, Fotografijos muziejaus stogo terasoje, drebino muzikos garsai.

ŠIAULIAI GYVAI 2021

Daugiau informacijos apie Jaunimo muzikos festivalį „Šiauliai gyvai“ – socialinių tinklų profiliuose.

FACEBOOK