Dainuojanti, skambanti siena, kurios viduje gyvena daina – tik kaip ją išgirsti pačiam ir kaip ją įgarsinti visiems?

Tai pavyko palaipsniui, apie dvidešimt metų apmąstymų ir darbo – panašu į nepaprastai lėtą fotografijos gimimą ryškalų vonelėje…

Iš tiesų skambėti gali bet koks šviesos ir šešėlio santykio fragmentas.

Sieną, tiksliau jos kameros pajėgomis apribotą fragmentą, čia renkuosi sąmoningai – kaip nuogą paslapties saugotoją ir naivų begalybės liudytoją.

Sienos fragmente menas gimsta prieš jos demiurgo (turiu galvoje statybininką, mūrininką ir t.t.) valią – vėjas, lietus ir ugnis lyg nematomos rankos, kiek jų ir nesuskaičiuosi, kiekvieną sekundę tobuliną savo kūrinį ir tikras jo autorius – laikas, kurio paslaptį žmogui gal ir nebus lemta suprasti. Gal ir nieko tokio… Aš siūlau įsiklausyti į paslapties aidą ir išgirsti sienos dainą.

Parodoje dvidešimt vienas kameros žvilgsnis į sienas… ir dvidešimt vienas muzikos kūrinys. Visos natos gautos iš šviesos ir šešėlių santykio nuotraukose. Tikrąja ta žodžio prasme muzikos autoriai – Šviesa ir Laikas. Mano vaidmuo – sudaryti palankias sąlygas gimti šiai misterijai.

 

Lapkričio pabaiga, Maskva, Pietų Uostas

Virtualioje parodoje pateikiamos Ričardo Norvilos fotografijos ir jų pagrindu sukurtos muzikinės kompozicijos.

Kompozitorius: Šviesa / Tamsa
Fotografijos, aranžuotės, prodiuseris: Richardas Norvila
Atlieka: „The New Oslo Losers Trio“
Montažas: Tomas Andrijauskas
Parodos kompozicija: Vilija Ulinskytė-Balzienė

Muzika, kurią jūs išgirsite parodoje – neparašyta žmogaus.
Visos natos – tai šviesos ir šešėlio santykio rezultatas, išgautas matematiniu būdu.
Šviesos pojūtis gimdo muziką.
Harmonija slypi Šešėlio pavėsyje.
Tamsos karalystėje – garsų pradžia.

Tegul niekad nenutyla tai,
kas viduj mūsų.

Richardas Norvila

Apie autorių

Ričardas Norvila (g. 1961 m., Šiauliuose) šiuo metu Maskvoje gyvenantis ir kuriantis nepriklausomas kompozitorius, filosofas, alchemikas. Maskvos valstybiniame M. Lomonosovo universitete baigė psichologijos studijas, apgynė filosofijos daktaro disertaciją. 1992–1998 m. studijavo psichoanalizę K. G. Jungo analitinės psichologijos ir psichoterapijos  institute Ciuriche (Šveicarija). Šiuo metu užsiima radikaliais filosofijos, psichologijos ir meno sričių tyrimais.

Autoriaus kūryba, kokia bebūtų jos pateikimo pateikimo forma – muzika, literatūra, fotografija, ar kita, visada yra progresyvi, inovatyvi ir stebinanti. Autorius yra sukūręs daugiau kaip 60 garso takelių teatro ir šiuolaikinio šokio spektakliams–performansams ir kino filmams. Su originaliais kūriniais dalyvavo Europos meno forumuose ir medijų festivaliuose („Morning Line“, „Avanto“, „Prototypes“, „Wien Modern“, „Jauna muzika“, „Enter“, „Transmediale“, „Mozart Festival“, „Insomnia“,  „Donau Festival“ ir kt.).

  1. Norvila yra, ko gero, geriau žinoma užsienyje, nei Lietuvoje, kur jo kūryba retai pristatoma.  Autoriaus neoklasikinių muzikos kūrinių yra įsigijęs „Thyssen-Bornemisza Art Contemporary (TBA21)“ fondas Austrijoje, kurio tikslas yra novatoriškų, eksperimentinių ir netradicinių projektų sklaida. Įvairių šalių muzikos įrašų kompanijos yra išleidusios jo kūrinių CD ir vinilų. Kultine tapo jo plokštelė „The Dust“, įrašyta legendinės austrų kompanijos „Laton“.

Jis yra dviejų knygų –„Suplėšyta tyla“ ir „Filosofinis dienoraštis“ autorius. 2016 m. realizavo radikalų projektą „Muzika keliamiesiems metams“, ir kiekvieną tų metų dieną parašė po vieną muzikinę kompoziciją – iš viso jų sukūrė 366. R. Norvila yra oficialus norvegų avant-džiazo grupės „The New Oslo Losers Trio“ atstovas ryšiams su visuomene.

2019 m. Norvegijoje festivalyje „Insomnia („Nemiga“), jis sugrojo pirmąjį koncertą miegantiems žmonėms („Sleeping Concert“).

Nuo 1999 m. Maskvoje turi studiją-dirbtuves muzikinei ir alcheminei praktikai.

Autoriaus interneto svetainė: http://www.letov.ru/norvila.htm

Video anonsas

Projektą remia:
Lietuvos kultūros taryba
Šiaulių miesto savivaldybė