Šiaulietis dizaineris, fotografas, Šiaulių universiteto docentas, ilgametis Šiaulių „Aušros” muziejaus darbuotojas Vilmantas Dambrauskas parodoje ir albume „Mano miesto portretai” savo gimtąjį miestą – Šiaulius – reprezentuoja čia gyvenančių ar mieste užaugusių kūrėjų portretų ekspozicija.

Šiaulių miesto menininkus, kultūros žmones V. Dambrauskas fotografuoja nuo 2010-ųjų. Per daugiau kaip ketverius metus autoriaus studijoje apsilankė ne viena dešimtis kūrėjų. Fotografijos muziejuje pristatomoje parodoje eksponuojama 50 rinktinių portretų, kurie papildo šiemet išleistame V. Dambrausko fotografijų albume „Mano miesto portretai” pateikiamą Šiaulių kūrėjų galeriją. Albumas išleistas Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių „Aušros” muziejaus lėšomis.

Autoriaus dėka pirmą kartą Šiaulių miestas pristatomas ne tradiciniais miesto vaizdiniais, ne tuo, kas mieste sukurta, o per tuos, kas jį kuria. Miestas neatsiranda savaime, jį sukuria žmonės. Bet jo kūrėjai dažnai lieka savo kūrinio šešėlyje. Miestas išlieka, o kūrėjai išeina. Parodoje ir leidinyje pristatomi tiek garbaus amžiaus sulaukę kūrėjai, tiek pradedantys savo kelią menininkai. Tai žmonės, kuriuos autorius pažįsta.

Pasak V. Dambrausko, vieni jų buvo jo mokytojais, iš kitų jis mokėsi pats. Tai žmonės, kurie autorių žavėjo ar sužavėjo. Vieni spinduliuoja išmintį, kiti – trykšta jaunyste. Jaunų, tik pradedančių savo kūrybinį kelią, kūrėjų atsiradimas galerijoje – tarsi avansas, paskatinimas dirbti garsinant miesto vardą. Miestas šiame kontekste pateikiamas kaip kartų atsinaujinimo, patirties perdavimo iš kartos į kartą simbolis.

Menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis V. Dambrauską apibūdina kaip nesivaikantį garsenybių, nekuriantį ypatingai išraiškingų scenų, o fotografuojantį savo miesto žmones: „Taip išryškėja jo vertybės, jo pagrindinis siekis. Tai asmeniškas, intymus, emociškai prisodrintas ryšys su portretuojamais žmonėmis, tikėjimas jais ir pasitikėjimas, abipusė, kartais tyki, kartais skambesnė Vilmanto ir portretuojamojo sąveika.”