Fotografijos muziejus 2022 m. rugsėjo 7–10 d. organizuoja Tarptautinį senųjų fotografijos technologijų simpoziumą. Siekiant sutelkti atminties institucijų pajėgas sprendžiant opiausias fotografijos paveldo saugojimo problemas, skatinti dalykinį dialogą, apsikeitimą patirtimi ir gerosios praktikos sprendimais tarp įvairių sričių specialistų, simpoziume kviečiami dalyvauti ir dalytis patirtimi fotografijos tyrėjai, muziejininkai, archyvarai, restauratoriai, senųjų fotografijos technikų praktikai iš Lietuvos ir užsienio.

Fotografinis vaizdas nuo to momento, kai buvo išrastos technologijos, kaip jį užfiksuoti, tapo svarbia asmeninės ir kolektyvinės istorijos dokumentavimo, komunikacijos ir meninės raiškos priemone. Tobulėjančios skaitmeninės technologijos išstūmė brangų ir nepalyginamai daugiau laiko ir žinių reikalaujantį fotocheminį fotografijos gamybos procesą, tapusį muzealija, tyrimų ir pažinimo objektu. Fotografinis paveldas sudaro reikšmingą muziejų, archyvų, kitų institucijų saugomo vizualiojo paveldo dalį, neprarandančio aktualumo ir visuomenės susidomėjimo. Senųjų fotografijos technologijų įvairovė, kai reikia jas tyrinėti ir aprašyti, sukelia nemažai sunkumų tyrėjams, o fotografinės medžiagos netvarumas reikalauja didžiulių pastangų, praktinės ir teorinės patirties, norint ją išsaugoti.
Norinčius giliau pažinti įvairius fotografinio vaizdo gavimo būdus kviečiame į Tarptautinio senųjų fotografijos technologijų simpoziumo renginius.
Rugsėjo 7 d. – konferencija „Fotografija ir tvari terminija“, diskusija „Analoginės fotografijos terminijos unifikavimo galimybės Lietuvoje. Misija įmanoma?“ ir praktiniai seminarai.
Rugsėjo 8–9 d. – analoginės fotografijos pleneras-dirbtuvės.
Rugsėjo 10 d. – plenero darbų parodos atidarymas.
O taip pat – Gintauto Trimako moderuojamos plenero dalyvių kūrinių peržiūros, pirmojo lietuviško cianotipijos būdu sukurto vaizdo klipo pristatymas ir peržiūra, grupės GODO YORKE koncertas.
IŠSAMI INFORMACIJA