2019 m. vasario mėnesį Fotografijos muziejuje buvo atidaryta šiauliečio fotografo Vlado Mikalausko (1942–2011) fotografijų paroda „Šiauliai. Vilniaus gatvė“. Fotografijose užfiksuota pagrindinės Šiaulių gatvės ir viso miesto būsena bei kasdienybė sovietmečio epochos saulėlydyje XX a. 9 dešimtmečio viduryje.

Nuo kovo 16 d. muziejaus studijoje lankytojai taip pat galės išvysti debiutinę fotografo Edvardo Tamošiūno fotografijų parodą „buvo ir yra“. Pasitelkdamas atkartojimo žanrą, E. Tamošiūnas iš šių dienų perspektyvos mėgina pažvelgti į XX a. I pusėje senųjų meistrų įamžintas įvairias Šiaulių miesto vietas.

Šias parodas jungia istorija, sustabdytas praėjusių epochų laikas, bandymas užfiksuoti Šiaulių miesto kaitą neramumų pilname XX amžiuje. Ar po dviejų pasaulinių karų, didelio masto sugriovimų, viešųjų erdvių perplanavimų Šiauliai tebeturi ką nors, kas juos skirtų iš kitų miestų – savitą atmosferą, charakterį, tapatumą bei visa tai identifikuojančius ženklus? Trumpiau tariant, ar Šiauliai turi savo „genius loci“ – vietos dvasią? Jei ne, tai kodėl? O jei taip – tai kur ji slypi?

2019 m. kovo 21 d. 17:30 val. Fotografijos muziejuje minėtų parodų fone vyksiančioje diskusijoje į šiuos klausimus  bandys atsakyti keturi skirtingų kartų atstovai, kuriuos jungia darbas kultūros srityje bei gyvenimas Šiauliuose.

Renginyje dalyvaus menotyrininkai prof. Vytenis Rimkus ir Virginijus Kinčinaitis, fotografas Edvardas Tamošiūnas, istorikai, muziejininkai Giedrius Gaidamavičius ir Vilija Ulinskytė-Balzienė.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos skyriaus vedėjo pavaduotojas muziejininkas Giedrius Gaidamavičius, tel. 8 41 524396, el. paštas: .