Sausis kino mėgėjams reiškia tik viena – trumpo metro filmų maratoną. 16-uosius metus skaičiuosiantis Vilniaus trumpųjų filmų festivalis vyks sausio 18–24 dienomis. Džiugu, kad šiauliečiai taip pat turės galimybę  filmus išvysti gyvai, Fotografijos muziejuje, sausio 18–20 d. Vienas didžiausių Baltijos šalyse išskirtinai tik trumpuosius filmus rodančių festivalių pristatys kruopščiai atrinktas skirtingų žanrų ir nuotaikų trumpųjų filmų programas, kurios pabudins žiūrovų vaizduotes iš žiemiško snaudulio.

Per šešiolika gyvavimo metų Vilniaus trumpųjų filmų festivalis tapo svarbiausiu ir didžiausiu išskirtinai trumpametražius filmus pristatančiu festivaliu Lietuvoje. Kaip ir kasmet, su šūkiu TRUMPI, BET FILMAI atveriantis kino renginių sezoną, festivalis žiūrovus kvies pasimėgauti net keliolika skirtingų filmų programų iš viso pasaulio. Repertuare – apie aštuoniasdešimt kritikų pripažinimo ir žiūrovų simpatijų sulaukusių trumpųjų filmų. Itin daug dėmesio kasmet susilaukia nacionalinės konkursinės programos, iš kurių tarptautinė žiuri renka geriausią lietuvišką trumpametražį filmą.
„Nacionalinis konkursas mums – ypatingai svarbi festivalio dalis. Jį pradėjome rengti 2015 metais, prasidėjus lietuviško trumpametražio kino augimo šuoliui, ir šiemet festivaliui pateiktas rekordinis lietuviškų filmų skaičius tik patvirtina, kad per kelerius metus šis konkursas tapo reikšmingas ir kino kūrėjams. Kasmet nacionalinės konkursinės programos atspindi tai, kuo pastaruoju metu gyvena lietuviško trumpametražio kino kūrėjai. Šiais metais abiejose nacionalinėse programose žiūrovai pasiners į netikėtas ir gerai atpažįstamas gyvenimiškas situacijas, kurių vienijanti tema – santykiai“, – pasakoja Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio vadovė Rimantė Daugėlaitė–Cegelskienė.

Sausio 18 d., 18 val.

Kitos realybės

Fantastiniai filmai dažniausiai nesiremia faktais, greičiau priešingai – jų varomoji jėga, pirmiausia, yra vaizduotė. „Kitos realybės“ – programa, kurioje patirsime kūrėjų gebėjimą konstruoti įtikimus pasaulius: lankysimės sapnuose, Frankenšteino pilyje, post-apokaliptinėje Ispanijoje ir bičių-žmonių kolonijoje. Programą sudarė kino režisierius Jonas Trukanas.

Programos trukmė: 94 min.
Amžiaus cenzas: N16
Bilieto kaina: 5 Eur
Bilieto kaina moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems: 2,5 Eur
Bilietai parduodami Fotografijos muziejaus kasoje, prieš renginį.

. . . . .

PROGRAMOS FILMAI

Sapnų cenzorius / Censor of Dreams
rež. Léo Berne & Raphaël Rodriguez \ Eksperimentinis \ Prancūzija \ 2021 \ liet., ang. subt. \ 18 min.
Kas naktį Cenzorius su komanda reguliuoja Joko sapnus, stengdamiesi blokuoti kuo daugiau iš pasąmonės kylančių skausmingų minčių. Tačiau šiąnakt viskas vyksta ne pagal planą.

Jupiterio lietus/ Jupiter Rain
rež. Imanol Ruiz de Lara \ Animacinis \ Ispanija \  2022 \ liet., ang. subt. \ 18 min.
Ijo – Jupiterio palydovas, o taip pat vardas merginos, karštligiškai ieškančios rūpimo komikso. Netekusi darbo ji sutinka katę, paslaptingą mergaitę ir geltoną skėtį. Gal tai padės Ijo išpildyti savo troškimą?

Brutalija: kasdienis triūsas / Brutalia, ergasimes meres
rež. Manolis Mavris \ Vaidybinis \ Graikija, Belgija \ 2021 \ liet., ang. subt. \ 26 min.
Kareivių uniformomis aprengtos visiškai vienodos mergaitės pluša dieną ir naktį. Matriarchalinė šeima. Oligarchinė visuomenė. Kas būtų, jei žmonėmis pakeistume bites?

Frančeska / Franceska
rež. Alberto Cano \ Animacinis \ Ispanija \ 2021 \ liet., ang. subt. \ 7 min.
Šalta naktis gaubia senąją Frankenšteino pilį. Iššūkį mokslui pasiruošęs mesti Viktoras imasi didžiausio savo užmojo – prikelti savo mylimąją Frančeską. Su nepakeičiamojo padėjėjo Igorio pagalba, o gal ir nepagalba, Viktoro laukia didžiausias karjeros išbandymas.

Šunų miegas / El Sueno De Los Perros
rež. Didac Gimeno \ Vaidybinis \ Ispanija \ 2021 \ liet., ang. subt. \ 12 min.
Dykynę apgaubus tamsai, Esteros sūnų Cezarį pagrobia nakties būtybė. Estera leidžiasi jo ieškoti – su medžiokliniais šunimis ir arbaletu.

S.O.S
rež. Sarah Hafner \ Vaidybinis \ Prancūzija \ 2021 \ liet., ang. subt. \ 11 min.
Tarša, globalinis atšilimas, žmonių perteklius: Žanui Klodui ir Madei lieka vienintelė išeitis – palikti žemę ir kviestis į pagalbą nežemiškas būtybes. Bet kai į jų šauksmą atsiliepia mažas žalias žmogeliukas, reikalai pakrypsta netikėta linkme.

Sausio 19 d., 18 val.

Korėjos kinas: naujos perspektyvos

Žvelgiame į tolimuosius rytus ir pristatome fokus šalį – unikalaus braižo kinu garsėjančią Pietų Korėją. Busano trumpametražių filmų festivalio sudarytoje programoje – keturi vaidybiniai ir vienas dokumentinis filmas, atspindintys ryškiausias Pietų Korėjos trumpametražio kino tendencijas. Korėjos kinas nuo 1990-ųjų sparčiai vystėsi ir šiandien tapo vienu pagrindinių pasaulio kino industrijos žaidėjų. Pasak programos kuratoriaus, Busano tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programų sudarytojo Sanghoon Lee, Korėjos trumpametražių filmų stipriosios pusės yra jų intymus požiūris į įvairias socialines problemas, aštrus ir skvarbus žvilgsnis bei originalumas kuriant filmus, peržengiančius žanrų ribas.

Programos trukmė: 96 min.
Amžiaus cenzas: N16
Bilieto kaina: 5 Eur
Bilieto kaina moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems: 2,5 Eur
Bilietai parduodami Fotografijos muziejaus kasoje, prieš renginį.

. . . . .

PROGRAMOS FILMAI

Niekur kitur  / 옥천
rež. Lee Kyeongwon \ Vaidybinis \ Pietų Korėja \ 2022 \ liet., ang. subt. \ 28 min.
Po nelaimingo atsitikimo be žinios dingusi žmona atsiranda po šešerių metų, praradusi atmintį. Su savo naujuoju vyru ji aplanko Okčoną.

Svetimos / Alien
rež. Je-gwang Yeon \ Vaidybinis \ Pietų Korėja \ 2019 \ liet., ang. subt. \ 15 min.
Mes su Reonghee – nelegalios atėjūnės. Vakar bėgdama nuo Imigracijos biuro agentų, Reonghee žuvo. Kompanijai, kurioje dirbome, terūpi išvengti skandalo. Aš surasiu Reonghee, kurios kūną kompanija kažkur paslėpė, ir deramai palaidosiu.

Sraigė / Dal-peng
rež. Tae-yang Kim \ Vaidybinis \ Pietų Korėja \ 2020 \ liet., ang. subt. \ 20 min.
Ne toje stotelėje išlipęs iš autobuso, vaikinas praeina jam pažįstama gatve. Vakare vėl atsidūręs toje pačioje gatvėje, jis pastebi, jog kai kas pasikeitė.

Seungwoo / 승우
rež. Haesol Lee \ Dokumentinis \ Pietų Korėja \ 2022 \ liet., ang. subt. \ 16 min
Berniukui, kuris 14-os metų patyrė valstybės pareigūnų smurtą, dabar 54-eri. Jis stengiasi gyventi normalų gyvenimą ir užmiršti praeitį.

Cikada / 매미
rež. Dae-weon Yoon \ Vaidybinis \ Pietų Korėja \ 2021 \ liet., ang. subt. \ 17 min.
Translytė prostitutė sutinka klientą, kuris atrodo ir labai pažįstamas, ir tuo pačiu visiškai svetimas.

Sausio 20 d. 16 val.

Animacinis pasaulis vaikams ir dirbtuvės „Kaip gimsta kinas?“

Ypatinga filmų kūrimo ir peržiūrų programa mažiesiems žiūrovams!

16 VAL. kviečiame į dirbtuves KAIP GIMSTA KINAS? Užsiėmimo metu vaikai sužinos, kaip kuriami kino filmai. Apžiūrėsime pagrindines kino kūrimo ir rodymo priemones – senovinę kino kamerą, senovinį kino projektorių, kino juostą, pliauškę ir kt. Vaizdo įrašų pagalba susipažinsime su pagrindinėmis kino industrijos profesijomis. Be to, interaktyviai išbandysime kino efektų kūrimo priemonę – žalią foną (green screen). Dirbtuves ves Šiaulių kino meno klubo vadovas Viktoras Gundajevas.
Dalyvavimas dirbtuvėse – nemokamas, įsigijusiems bilietus į programą ANIMACINIS PASAULIS VAIKAMS.
Dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė REGISTRACIJA.

____________________

17 VAL. ANIMACINIS PASAULIS VAIKAMS

Spalvinga ukrainiečių kūrėjų animacinių filmų programa nukels mažuosius kino mylėtojus į netikėtus pasaulius. Čia veiksmas vyksta fantazijų kambaryje, giliame miške, saulėtame kaime ir ant praeitį menančio tilto. Trumpos animacinės istorijos kalba apie draugystę, kūrybiškumo laisvę, santykius ir meilę mus supančiai aplinkai.  Visi filmai – be dialogų, tad suprantami bet kokio amžiaus žiūrovams. Programa parengta bendradarbiaujant su Kyjivo tarptautiniu šiuolaikinės animacijos ir medijų meno festivaliu LINOLEUM.

Programos trukmė: 50 min.
Amžiaus cenzas: 5–8 m.
Bilieto kaina (nuolaidos netaikomos): 2,5 Eur
Bilietai parduodami Fotografijos muziejaus kasoje, prieš renginį.

. . . . .

PROGRAMOS FILMAI

Kačiukas ir šikšnosparnis / Cat Bat
rež. Sashko Danylenko \ Animacinis \ Ukraina, JAV \ 2019 \ 2 min.
Kačiukas ir Šikšnosparnis – geriausi draugai. Kasdien jie žiūri baisybes per televizorių, prisigalvoja baisių baisių ir prisiverda baisiai daug košės. Šioje istorijoje atskleidžiamos skaudžiai juokingos tiesos apie žmogiškąją prigimtį.

Kramtomoji guma / Жуйка
rež. Olha Makarchuk \ Animacinis \ Ukraina \ 2013 \  8 min.
Guma – nuolat apleista ir priversta prisitaikyti prie aplinkybių atstumtoji. Tačiau atsitiktinė pažintis su kita visų atstumta gimininga siela – plastikiniu maišeliu – leidžia jai pasvajoti apie kažką daugiau. Tai istorija apie kramtomosios gumos suaugimą…

Miško dainelė / Лісова Пісня
rež. Andrii Naumenko \ Animacinis \ Ukraina \ 2019 \ 2 min.
Filmas apie tai, į ką žmonės atkreipia dėmesį ir ko dažniausiai nepastebi.

Mergaitė ir saulė / Дівчина і Сонце
rež. Alyona Potyomkina \ Animacinis \ Ukraina \ 2015 \ 18 min.
Istorija apie neeilinę draugystę.

Tiltas į miestą / Примостився міст до міста
rež. Klym Klymchuk \ Animacinis \ Ukraina \ 2020 \ 4 min.
Kadaise, seniai, seniai, prie nedidelio miesto iškilo tiltas. Daug kas pasikeitė nuo to laiko, tačiau tiltas mena senovę ir gali mums apie ją papasakoti.

Vaizduotė / Вигадка
rež. Kateryna Chepik \ Animacinis \ Ukraina \ 2013 \ 9 min.
Į žaidimą įsijautusi mergaitė staiga atsiduria pasaulyje iš popieriaus ir plastelino. Pasitelkusi vaizduotę, ji įsmunka į savo kišenę ir suranda išėjimą iš kambario be langų ir be durų. Pačios susikurtame pasaulėlyje ji patiria neįtikėtinų nuotykių.

Sausio 20 d. 20 val.

Kino naktis

Populiariausia ir viena laukiamiausių festivalio programų sugrįžta! Tradicija tapusi KINO NAKTIS kviečia žiūrovus išbandyti ištvermę naktinėjant su trumpametražiais filmais. Net 20 plačios geografijos filmų iš skirtingų festivalio programų sugulė į 5 valandų programą, kuri bus rodoma išskirtiniuose seansuose tik sausio 20 d. Nepraleiskite progos pamatyti ryškiausius pastarųjų metų užsienio ir Lietuvos kino kūrėjų darbus, sužavėjusius tarptautinių festivalių programų sudarytojus ir žiūrovus.

Programos trukmė: 300 min.
Amžiaus cenzas: N16
Bilieto kaina (nuolaidos netaikomos): 8 Eur
Bilietai parduodami Fotografijos muziejaus kasoje, prieš renginį.

. . . . .

PROGRAMOS FILMAI

Su Flavijum / By Flávio
rež. Pedro Cabeleira \ Vaidybinis \ Portugalija, Prancūzija \ 2022 \ liet., angl. subt. \ 27 min.
Influencere svajojančią tapti Marsiją pakviečia į pasimatymą garsus reperis Da Reel Chullz, bet ji neturi kam palikti sūnaus Flavijaus. Galiausiai mergina nusprendžia pasiimti jį kartu.

Motinos / Mothers
rež. Birutė Kapustinskaitė \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2021 \ angl. subt. \ 15 min.
Aldona – vieniša motina, kurios vienturtė dukra pati netrukus taps mama. Kai dukra atvažiuoja jos aplankyti, Aldona stengiasi parodyti rūpestį, tačiau nejučia pradeda ją kontroliuoti ir peržengia ribą.

Prie „Litl Vilio“ prieš tris dienas / At Little Wheelie 3 Days Ago
rež. Andrew Stephen Lee \ Vaidybinis \ JAV \ 2022 \ liet., angl. subt. \ 18 min.
Miestelyje paplitus sukrečiančiam vaizdo įrašui, bedarbis tėvas iš bejėgiškumo neranda sau vietos.

Lik sveikas, Žeromai! / Au revoir Jérôme!
rež. Adam Sillard, Gabrielle Selnet, Chloé Farr \ Animacinis \ Prancūzija \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 8 min.
Po mirties Žeromas klajoja po spalvingą siurrealistinį rojų, ieškodamas savo žmonos Marilinos.

Benamis / Bergie
rež. Dian Weys \ Vaidybinis \ Pietų Afrika \ 2022 \ liet., angl. subt. \ 7 min.
Teisėsaugos pareigūnui reikia išvaikyti benamius žmones, kad netrukdytų 10 km bėgimo dalyviams.

Pasakyk, kad myli / Tell Me You Love Me
rež. Elena Rožukaitė \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2023 \ angl. subt. \ 28 min.
Meilės istorija skyrybose.

Dervudo mirties spąstai / Deerwoods Deathtrap
rež. James P. Gannon \ Dokumentinis \ JAV \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 9 min.
Prieš 50 metų Jackas ir Betty papuolė po traukiniu ir liko gyvi. Čia jų istorija.

Bestija / Bestia
rež. Hugo Covarrubias \ Animacinis \ Čilė \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 15 min.
Tikrais įvykiais paremtame filme vaizduojamas slaptos policijos agentės gyvenimas Čilės karinės diktatūros laikais. Jos santykis su šunim, savo kūnu, baimės ir įtampos atskleidžia slogų žmogaus, o taip pat ir visos valstybės vidinį paveikslą.

Pažvelk į mane / Will You Look at Me
rež. Shuli Huang \ Dokumentinis \ Kinija \ 2022 \ liet., angl. subt. \ 20 min.
Jaunas kino režisierius grįžta į gimtąjį miestelį Kinijoje. Per ilgai lauktą pokalbį su mama išryškėja abipusis meilės ir pripažinimo troškimas.

Žvaigždžių dulkintojai / Starfuckers
rež. Antonio Marziale \ Vaidybinis \ JAV \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 14 min.
Intymų kino režisieriaus vakarą su palydovu sutrikdo seniai matytas veidas.

Užtemimas / Noir-Soleil
rež. Marie Larrivé \ Animacinis \ Prancūzija \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 20 min.
Po žemės drebėjimo Neapolio įlankoje aptinkamas vyro kūnas. Italijos policijos manymu, vyras nusižudė prieš 40 metų. Ji susisiekia su Dino ir jo dukra Viktorija, kad būtų atliktas DNR tyrimas. Nelauktos bendros kelionės metu mergina gilinasi į paslaptingą tėvo praeitį, o Dino nejučiom pasineria į vaikystės vaizdus.

Dujų fėja / 桶妝仙女
rež. Erich Rettstadt \ Vaidybinis \ Taivanas, JAV \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 10 min.
Gyveno toks berniukas vardu Jojo, apie krikštamotę žavingą jis svajojo. Ir sykį jį aplankė fėja auksarankė, kuri dujų balionus nešioja.

Romantika / Romance
rež. Álvaro de Miguel \ Vaidybinis \ Ispanija \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 17 min.
Vakarėlyje Laura susipažįsta su Karlosu. Jie šoka, geria ir linksminasi – ši naktis įsimins ilgam.

Prieštankinių barikadų liturgija / Liturgy of Anti-tank Obstacles
rež. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk \ Dokumentinis \ Ukraina, JAV \ 2022 \ liet., angl. subt. \ 12 min.
Kariaujančioje Ukrainoje padėti stengiasi kiekvienas. Žmonės keičia profesijas, persiorientuoja pagal karo poreikius. Skulptoriai savo dirbtuvėse virina prieštankines barikadas, o jų gimimą nebyliai stebi Ukrainos įžymybės, angelai, kazokai bei daugybė Jėzaus kopijų.

Blausos / Through Gloom
rež. Arnas Balčiūnas \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2022 \ angl. subt. \ 17 min.
Kalbus „Bolt“ vairuotojas važinėja naktinėmis gatvėmis. Į jo automobilį įsėda apatiška mergina. Pokalbis tarp jų sunkiai rezgasi, iki kol ji paprašo sustoti miegamajame rajone, ketindama kai kam atkeršyti.

Sierra / Sierra
rež. Sander Joon \ Animacinis \ Estija \ 2022 \ liet., angl. subt.\ 16 min.
Tėvas su sūnumi atsilieka mašinų lenktynėse. Kad pasiektų pergalę, berniukas pasiverčia padanga. Tam tikrų režisieriaus vaikystės įvykių įkvėptas filmas kviečia pasinerti į siurrealų automobilių lenktynių pasaulį.

Marmurinė makaulė / Marblehead
rež. Kevin Walker, Jack Auen \ Vaidybinis \ JAV \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 10 min.
Paslaptingo tarp kapų gyvenančio vyriškio portretas.

Sodininkystė / Hortikultura
rež. Ćapin Silva \ Vaidybinis \ Kroatija \ 2021 \ liet., angl. subt. \ 15 min.
Atvažiavę į savo pajūrio butuką, Andželka su Vladu randa apleistą sodą, nuvytusias gėles. Jie sužino, kad jų ramybės oazę ne sezono metu prižiūrėjusį Miljenką ištiko nelaimė. Pora gaili jo, liūdi, tačiau ramybės neduoda vienas dalykas – kažkur čia nesueina galai.

Paukštis pusiasalyje / Bird in the Peninsula
rež. Atsushi Wada \ Animacinis \ Prancūzija \ 2022 \ liet., angl. subt. \ 16 min.
Vaikai šoka pagal muziką, prižiūrimi auklėtojo. Staiga nežinia iš kur pasirodo maža mergaitė ir sujaukia visą ritualą.

Š / Sh
rež. Julius Stakišaitis \ Vaidybinis \ Lietuva \ 2023 \ angl. subt. \ 3 min.
Benešdamas šiukšles, žmogus panyra į prisiminimus apie situacijas, kuriose jautėsi bejėgiu. Jį užgula kaltė.

Renginiuose bus filmuojama ir fotografuojama.

 

Organizatorius: VšĮ “Lithuanian Shorts”

Partneris Šiauliuose: Fotografijos muziejus

Festivalio Šiauliuose draugai:
Šiaulių dailės galerija
UAB “Ergolain”

Festivalio pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kino centras

Instituciniai partneriai:
Vilniaus miesto savivaldybė
Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA
Lietuvos kultūros institutas
ES programos „Kūrybiška Europa“ Media biuras Lietuvoje

Festivalio informacinis partneris – LRT

Festivalis – Vilniaus 700-ojo jubiliejaus programos dalis

DAUGIAU INFORMACIJOS