2021 m. rugpjūčio 25 d., trečiadienį, 19 val. Fotografijos muziejaus studijoje bus pristatoma Ričardo Norvilos paroda „Dvidešimt vienas žvilgsnis į sieną“. Renginyje bus rodomas specialiai parodai sukurtas videofilmas „Lėti žingsniai atbulom“ (2021 m.).
Kodėl „Lėti žingsniai atbulom“? Taisyklingai juk reikėtų sakyti „atbulomis“, bet man taip netinka, nes šiauliečiai sako „atbulom“. Išeina, kad šiaulietiška dvasia jau yra mano medžiagų apykaitos dalis. Angliškai pavadinimas skamba gal kiek aiškiau – „Slow steps backwords“. Pagrindinė idėja tokia – jeigu nori ką nors suprasti, esi priverstas žiūrėti atgal, nes žiūrėdamas į priekį matysi tik svajonę. Be to, turi tai daryti lėtai, neskubėdamas, „po biškį“, kaip pasakytų šiauliečiai. Kai gyveni taip griežtai kaip aš, be jokių sentimentų, tai yra beviltiškos pastangos grįžti į vaikystės teritoriją, kai dar nežinojai jokios kalbos, grįžti į tą šalį, kur nėra suskaldyto pasaulio, kokiu jis tampa, kai žmonės pradeda vartoti žodžius ir kalbėti. Tai yra grįžimas į absoliučiai rojišką nebylumo šalį, į įvykius, kurie su mumis vyko be mūsų žinios ir be supratimo kontrolės. Žvelgiant iš psichologinio taško, labai daug sprendimų ir gyvenimo strategijų daroma tuo metu išgyventų patyrimų pagrindu. Šiame filme norėjau prisiliesti prie kūrybinės paslapties, kuri man pačiam nėra iki galo aiški, jos išaiškinimas sau yra gyvenimo kelias. Todėl filmas bus dar vienas žingsnelis tuo keliu, aišku, atbulom. (Iš R. Norvilos interviu S. Inčiūrienei „Filosofas ir menininkas Ričardas Norvila: „Mene man įdomiausia kita pasaulio pusė“, 2021 m.)

Apie autorių:
Ričardas Norvila (g. 1961 m., Šiauliuose) šiuo metu Maskvoje gyvenantis ir kuriantis nepriklausomas kompozitorius, filosofas, alchemikas. Maskvos valstybiniame M. Lomonosovo universitete baigė psichologijos studijas, apgynė filosofijos daktaro disertaciją. 1992–1998 m. studijavo psichoanalizę K. G. Jungo analitinės psichologijos ir psichoterapijos institute Ciuriche (Šveicarija). Šiuo metu užsiima radikaliais filosofijos, psichologijos ir meno sričių tyrimais.
Autoriaus kūryba, kokia bebūtų jos pateikimo pateikimo forma – muzika, literatūra, fotografija, ar kita, visada yra progresyvi, inovatyvi ir stebinanti. Autorius yra sukūręs daugiau kaip 60 garso takelių teatro ir šiuolaikinio šokio spektakliams–performansams ir kino filmams. Su originaliais kūriniais dalyvavo Europos meno forumuose ir medijų festivaliuose („Morning Line“, „Avanto“, „Prototypes“, „Wien Modern“, „Jauna muzika“, „Enter“, „Transmediale“, „Mozart Festival“, „Insomnia“, „Donau Festival“ ir kt.).

R. Norvila yra, ko gero, geriau žinoma užsienyje, nei Lietuvoje, kur jo kūryba retai pristatoma. Autoriaus neoklasikinių muzikos kūrinių yra įsigijęs „Thyssen-Bornemisza Art Contemporary (TBA21)“ fondas Austrijoje, kurio tikslas yra novatoriškų, eksperimentinių ir netradicinių projektų sklaida. Įvairių šalių muzikos įrašų kompanijos yra išleidusios jo kūrinių CD ir vinilų. Kultine tapo jo plokštelė „The Dust“, įrašyta legendinės austrų kompanijos „Laton“.
Jis yra dviejų knygų –„Suplėšyta tyla“ ir „Filosofinis dienoraštis“ autorius. 2016 m. realizavo radikalų projektą „Muzika keliamiesiems metams“, ir kiekvieną tų metų dieną parašė po vieną muzikinę kompoziciją – iš viso jų sukūrė 366. R. Norvila yra oficialus norvegų avant-džiazo grupės „The New Oslo Losers Trio“ atstovas ryšiams su visuomene.
2019 m. Norvegijoje festivalyje „Insomnia („Nemiga“), jis sugrojo pirmąjį koncertą miegantiems žmonėms („Sleeping Concert“).
Nuo 1999 m. Maskvoje turi studiją-dirbtuves muzikinei ir alcheminei praktikai.
Autoriaus interneto svetainė: http://www.letov.ru/norvila.htm
Projektą remia:
Lietuvos kultūros taryba
Šiaulių miesto savivaldybė