„TRUMPAS KINAS. Viskas apie mus“– trumpametražių filmų programa, kviečianti pasinerti į ironijos, romantiškų jausmų, nostalgijos ir veiksmo kupinus gyvenimus.

Penkiose lietuvių kino kūrėjų istorijose apstu komiškos ir sukrečiančios realybės atspindžių, artumo paieškų, kasdienių pralaimėjimų. Čia keliami klausimai, kodėl taip sunku mylėti, apie ką limuzine kalba nepažįstami žmonės ir kaip išgyventi susitikimą su susvetimėjusia šeima. Filmai buvo pristatyti Venecijos, Varšuvos, Londono, Glazgo filmų festivaliuose ir toliau tęsia savo kelionę Lietuvoje.

Fotografijos muziejuje filmų seansai bus rodomi du kartus: balandžio 27 d. 18 val. ir gegužės 4 d. 18 val.

Programos trukmė: 79 min.
Amžiaus cenzas: N-13.
Filmai įgarsinti lietuviškai, su angliškais subtitrais.
Bilieto kaina – 5 Eur, su nuolaida – 2,5 Eur. Nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems.

Bilietus galima įsigyti prieš filmų seansą, Fotografijos muziejuje.

Programa

Limuzinas
Rež. Saulė Bliuvaitė, dokumentinis, 2021, 15min.
Limuzinais besivažinėjančius niekuo tarpusavyje nesusijusius žmones sujungia bendras kelionės tikslas – nežinomybė.

Apklausa
Rež. Urtė Sabutytė, vaidybinis, 2021, 14 min.
2000-ieji. Aleksandra tirdama prekybos žmonėmis bylą turi apklausti mokyklos laikų pažįstama Andrių, o nukentėjusi Viktorija turi savų priežasčių nepasitikėti teisėsauga.

Viskas gerai
Rež. Jorūnė Greičiūtė, vaidybinis, 2020, 17 min.
Du vidutinio amžiaus žmonės važiuoja į pasimatymą prie upės.

Techno, Mama
Rež. Saulius Baradinskas, vaidybinis, 2021, 18 min.
Nikita mėgsta klausytis techno ir svajoja nuvykti į Berlyną, aplankyti žymųjį „Berghain“ klubą. Jo motina Irena dar nežino apie tokias sūnaus svajones, tad jų lūkesčiai greitai susikirs.

Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties
Rež. Greta Griniūtė, vaidybinis, 2021, 15 min.
Londone gyvenančiai didžėjai Eglei grįžus į gimtąją Lietuvą – Velykoms, ją pasitinka daugiau nei tik muzika.

Žymūs Lietuvos aktoriai trumpametražiame kine

Šių metų programoje kaip niekad pasirodo daug žymių lietuviško kino ir teatro aktorių. G. Griniūtės filme „Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties“ pagrindinį iš Londono sugrįžusios dukros vaidmenį atlieka Elžbieta Latėnaitė. Jos motiną įkūnija „Sidabrinės gervės“ laureatė Dalia Michelevičiūtė. Vaidmenis taip pat atlieka Mindaugas Papinigis, Jolanta Dapkūnaitė, Emilija Latėnaitė-Beliauskienė ir kt. Sauliaus Baradinsko juostoje „Techno, mama“ išvysime kine retai matomą aktorę ir parodijų meistrę Neringą Varnelytę, gerai pažįstamą televizijos ir teatro žiūrovams. Filme ji pasirodo kitokiame amplua, vaidindama motiną, kuriai sunku mylėti. J. Greičiūtės filme „Viskas gerai“ pagrindinius vaidmenis atlieka Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Viktorijos Kuodytės ir „Auksinio scenos kryžiaus“ laimėtojo Ryčio Saladžiaus duetas. Jiedu įkūnija vidutinio amžiaus porą, išsiruošusią į pasimatymą prie upės. U. Sabutytės „Apklausoje“ išvysime jaunosios kartos teatro aktorę Laimą Akstinaitę, kurią pastaraisiais metais vis dažniau galime išvysti lietuvių kūrėjų filmuose. Ji vaidina jauną prokurorę, kuriai tenka apklausti vieną iš savo mokyklos laikų draugų.

„Kino teatruose ir namų kino platformose pasirodysianti trumpametražių filmų programa „Viskas apie mus“ suteiks žiūrovams išskirtinę progą išvysti naujausius lietuvių kūrėjų darbus, kuriuose tikrai netrūks veiksmo, netikėtumų ir gero humoro. Didžioji dalis filmų jau spėjo sulaukti prestižinių kino festivalių auditorijos dėmesio ir įvertinimo, ir tikime, kad juos atras ir Lietuvos žiūrovai.“ –  teigia „Lithuanian Shorts“ agentūros vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Lietuviškų trumpametražių filmų programa „Viskas apie mus“ nuo balandžio 26 d. bus rodoma Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Jonavoje, namų kino platformose „Žmonės cinema“ ir virtualioje „Skalvijos“ kino salėje. Fotografijos muziejuje Šiauliuose programa bus kartojama du kartus: balandžio 27 d. ir gegužės 4 d.

Apie iniciatyvą

TRUMPAS KINAS – tai 2020-aisiais startavusi lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ iniciatyva, kuria siekiama populiarinti trumpojo kino žanrą ir pristatyti aktualias, žiūroviškas trumpametražių filmų programas kino teatrų repertuaruose. Programą remia Lietuvos kino centras.

Trumpas kinas 2022