Bertos Tilmantaitės nuotr./ Artūras Morozovas

2020 m. vasario 12 d., trečiadienį, 17.30 val. vyks susitikimas su fotožurnalistu Artūru Morozovu.

Susitikime fotografas dalinsis savo patirtimis dirbant žurnalistinį darbą: dokumentuojant karinius konfliktus, fotografuojant ir kuriant pasakojimus apie socialinę atskirtį ir skurdą Lietuvoje. Bus kalbama apie žurnalisto ir žmogaus santykį. Klausiama – koks yra žurnalisto vaidmuo nušviečiant itin jautrias socialines, karines temas? Kokią galią šiandien turi lėtoji žurnalistika? Ar jos principai – gylis, kontekstas, neskubus temos tyrimas, kai joje nebėra sensacijos – aktualūs šiandien? Atsakymų bus ieškoma pasitelkiant fotožurnalisto asmeninę patirtį dirbant su įvairių tematikų projektais Lietuvoje ir užsienyje.

Artūras Morozovas – fotožurnalistas, vienas iš įkūrėjų multimedijų dokumentikos platformos „Nanook”. Dokumentavo karinius konfliktus Kaukaze, Palestinoje ir Ukrainoje, nušvietė pabėgėlių krizę Europoje, kūrė žurnalistinius pasakojimus iš Rusijos ir posovietinių šalių. Pastaruosius kelis metus A. Morozovas gilinasi į jautrias socialines atskirties ir skurdo Lietuvoje temas.
Fotografo darbai susilaukė didžiulio dėmesio ne tik Lietuvoje, bet buvo publikuoti pasaulinio garso žiniasklaidoje: „The Guardian“, „The New York Times“, „Der Spiegel“, „Paris Match“, „Al Jazeera” ir kt. Pelnė prestižinius šalies apdovanojimus. Fotožurnalistas pristatė savo darbus asmeninėse ir grupinėse parodose Lietuvoje ir už jos ribų – Londone, Berlyne, Briuselyje. 2016 metais Fotografijos muziejuje buvo eksponuojama jo autorinė paroda “Vijna”, dabar fotografas sugrįžta pasidalinti savo žurnalistine patirtimi.

Susitikime, klauskime ir diskutuokime!

Fotografijos muziejus
Vilniaus g. 140, Šiauliai