Kviečiame į programos „Meno prieinamumas: muziejai ir bendruomenės“ renginius Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Utenoje, kur bus pristatyti 2017–2018 m. šalies muziejuose įgyvendinto Lietuvos meno muziejų paslaugų prieinamumo socialinės atskirties grupių asmenims tyrimo rezultatai.

Tyrimą atliko VšĮ „Socialiniai meno projektai“, bendradarbiaudama su Lietuvos ir kitų šalių partneriais. Tyrimą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

 

NAUJAUSIA RENGINIŲ PROGRAMA

Pirmąkart įgyvendintame Lietuvos dailės muziejų prieinamumo negalią turintiems asmenims tyrime buvo atlikti beveik 100 interviu su įvairias pareigas einančiais muziejų darbuotojais (direktoriais, vedėjais, parodų kuratoriais, edukatoriais, kasos, rūbinės, salių darbuotojais, kt.) bei įvairias negalias turinčių asmenų atstovais. Tyrime atskleisti muziejų bendruomenėje vyraujantys požiūriai į meno prieinamumo svarbą ir šiuo metu įgyvendinamų prieinamumo didinimo strategijų ypatumai. Tyrimas taip pat leido pažinti patirtis, su kuriomis susiduria negalią turintys asmenys, siekdami dalyvauti kultūriniame gyvenime, kurio dalis yra dailės muziejai.

Bendradarbiaudami su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, į tyrimo rezultatų pristatymo renginius pakvietėme svečių iš Švedijos, Suomijos ir Norvegijos.

Prie Lietuvos meno muziejų paslaugų prieinamumo socialinės atskirties grupių asmenims tyrimo prisidėjo partneriai: Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Lietuvos muziejų asociacija, Lietuvos savivaldybių asociacija, nacionalinė agentūra „Culture for All“ (Suomija), Lietuvos sporto universitetas, Slaugos darbuotojų ir farmacijos specialistų kompetencijų centras.

Įgyvendinti tyrimą svariai padėjo: Lietuvos aklųjų biblioteka, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos surdologijos centras, dienos centras „Šviesa“, Kauno rajono socialinių paslaugų centras, Neįgaliųjų dienos centras „Lakštutė“, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga ir jos projektas „Be slenksčių“, Lietuvos dailės muziejai.

Dalyvavimas renginiuose yra laisvas, bet būtina registracija.

 

REGISTRUOTIS

Vietų kiekis ribotas.
Svečių iš Skandinavijos šalių pranešimai bus verčiami į lietuvių kalbą.
Renginiai bus verčiami į gestų kalbą.

Turite klausimų? Susisiekite .

Ieva Petkutė
www.menasgerovei.lt