2019 m. vasario 16 d., kartu su visa Lietuva minėdamas Lietuvos Valstybės atkūrimo šventę, su šeima ar bičiuliais užsuk į Fotografijos muziejų!

Šiauliečiai ir miesto svečiai nuo 11 iki 17 val. galės nemokamai aplankyti muziejuje veikiančias parodas. Fotografijos muziejaus galerijoje lankytojai išvys Vlado Mikalausko fotografijų parodą „Šiauliai, Vilniaus gatvė“ iš parodų ciklo „Šiaulių albumas“, skirto miesto gyvenimo refleksijai, ir muziejaus studijoje veikiančią Mindaugo Meškausko ferotipų parodą „Amžinas atvaizdas“.

Šventinę nuotaiką palaikys ir Fotografijos muziejaus edukaciniame centre vyksianti įvairi kūrybinė veikla. Dėliodami virtualią dėlionę išmaniojoje lentoje, muziejaus lankytojai galės susipažinti, o istorijos mėgėjai patikrinti savo žinias ir atpažinti dvidešimt Lietuvos Tarybos narių, 1918 m. vasario 16 d. pasirašiusių Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Kol vyresnieji muziejaus lankytojai dėlios fotografės Aleksandros Jurašaitytės įamžintų Nepriklausomybės Akto signatarų nuotraukos dėlionę, jaunieji lankytojai galės dažais marginti popierines nuotraukas.

Taip pat edukaciniame centre veiks improvizuota fotografijos studija, kuri leis pakeliauti laiku ir užfiksuoti savo šventinę nuotaiką asmenukėje su šiauliečiais, nepriklausomybę šventusiais prieš šimtą metų. Šventinė Vasario 16-osios fotosesija persikels į virtualią erdvę – Fotografijos muziejaus „Facebook“ paskyroje bus galima dalytis asmenukėmis ar istorinėmis nuotraukomis, pažymėtomis #vasario16, kuriose užfiksuoti asmeniniai ar bendruomeniniai Vasario 16-osios minėjimai šiandien, prieš 20, 50, o gal ir 100 metų.

Šventės Fotografijos muziejuje programa:

11–17 val. – nemokamas Vlado Mikalausko parodos „Šiauliai, Vilniaus gatvė“ ir Mindaugo Meškausko parodos „Amžinas atvaizdas“ lankymas;

11–17 val. – nemokama kūrybinė veikla edukaciniame centre;

15 val. – filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ peržiūra (peržiūrą dovanoja Olegas Šurajevas).

15 val. Fotografijos muziejaus galerijoje vyks filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ peržiūra. „Grąžinti nepriklausomybę“ – debiutinė komiko Olego Šurajevo juosta nepriklausomybės šimtmečio proga. Tai linksma istorija apie keturis draugus – Joną Basanavičių, Antaną Smetoną, Aleksandrą Stulginskį ir Petrą Klimą, – sugrįžusius į Lietuvą po šimto metų. Labiau nei siurblys robotas ir kiti šiuolaikiniai išradimai juos nustebina tai, kad Nepriklausomybės Aktas guli ne Vilniuje, o… Berlyne. Ketvertukas pasiryžta jį sugrąžinti ir leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę.

Nemokamą filmo peržiūrą šiauliečiams dovanoja Olegas Šurajevas.