Saulei pašvietus skaisčiau Fotografijos muziejuje vėl rengiame mėlynų saulės atvirukų – cianotipijos dirbtuves!

1842 m. anglų astronomo Sero Džono Heršelio išrastas vienas iš ankstyviausių ir paprasčiausių fotografinių procesų – cianotipija, kitaip anglų k. dar vadinamas sunprint, blueprint (saulės, mėlyni atspaudai). Šie pavadinimai apibūdina proceso esmę – fotografija gimsta apšviečiant ją saulės šviesa, o gautas vaizdas yra įstabios mėlynos Berlyno mėlio spalvos.

Artėjant Šv. Velykoms kviečiame jus Fotografijos muziejaus studijoje išbandyti cianotipijos procesą ir sukurti pavasariu dvelkiančius velykinius mėlynus saulės atvirukus!

Dirbtuvėse specialiu tirpalu įjautrinę popierių ant jo kursime originalias kompozicijas ir stebėsime, kaip dienos šviesoje jos virsta mėlynos spalvos fotografiniais atspaudais. Atvirukams kurti paruošėme įvairių priemonių. Iš muziejuje saugomų senųjų velykinės tematikos fotografijų pagaminome negatyvus, kuriuos naudosime cianotipijoms kurti kontaktiniu būdu (suglaudus negatyvą su popieriumi ir juos apšviečiant saulėje). Panorėję sukurti savitą vaizdą, negatyvus galėsite išpiešti patys arba komponuoti mūsų paruoštus augalinių motyvų šablonus. O jei namie turite džiovintų augalų herbariumų, kviečiame juos atsinešti į dirbtuves ir kurti cianotipijas fotogramos principu – komponuoti vaizdą iš žolynų, kurie, apšvietus saulėje, „atsispaus“ atviruke. Šis metodas ypatingas tuo, kad taip buvo sukurta pirmoji fotografiniais vaizdais – augalinėmis cianotipijų fotogramomis – iliustruota knyga, kurią 1843 m. išleido gamtininkė Ana Atkins.

Savo sukurtus mėlynus saulės atvirukus galėsite pasilikti atminčiai ar išsiųsti paštu muziejuje įrengtoje pašto dėžutėje.

Apsilankę dirbtuvėse, taip pat turėsite galimybę apžiūrėti Fotografijos muziejuje veikiančią tarpukario kūrybinės fotografijos parodą „Tapatybės formatai“, o kol mėlyni saulės atvirukai džius –muziejaus stogo terasoje pasidžiaugti puikiausia pavasarėjančių Šiaulių panorama!

Dirbtuvės veiks:
Kovo 18 d. (sekmadienį), 14 val.

Kovo 24 d., 25 d. (šeštadienį ir sekmadienį), 14 val.

Kovo 31 d. (šeštadienį), 14 val.

Balandžio 7 d., 8 d. (šeštadienį ir sekmadienį), 14 val.
Dirbtuvių kaina: 4 Eur (2 Eur su nuolaida).

Trukmė – 1 val.

Negalite atvykti savaitgalį? Pasikvieskite dar bent keturis draugus, registruokitės ir sudalyvaukite dirbtuvėse jums patogiu laiku!

Registracija: + 370 41 524393 arba