Fotografijos muziejus bendradarbiaujantis su įvairiais Lietuvos kino festivaliais, šiemet į savo erdves įsileidžia ir Kauno kino festivalį.
12-asis Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks 2019 m. rugsėjo 26 – spalio 6 dienomis Kaune, o kituose miestuose spalio 3 -13 dienomis. Pagrindinis Kauno kino festivalio siekis yra stiprinti kino kultūrą ir industriją Lietuvoje. Svarbiausias festivalio prioritetas yra aukštos kokybės arthauzinis kinas.

 

Šiauliuose vyks trijų filmų peržiūros:

spalio 11 d., 18.00 val. – FAUSTAS (2018 m.)
spalio 12 d., 17.00 val. – MONOS (2019 m.)
spalio 13 d., 17.00 val. – PLASTIKINIŲ RŪMŲ ŽMONĖS (2018 m.)

FAUSTAS

Režisierė: Andrea Bussman

Meksika, Kanada, 2018 m., avangardinis, 110 min., ispanų k. su lietuviškais ir angliškais subtitrais,V

Meksikos Oksikano pakrantėje niekas nepamiršo mitų ir pasakų. Pasakojimai apie telepatiją, transfigūraciją bei sandorius su velniu yra neatsiejami nuo Amerikos vergijos ir kolonizacijos istorijos. Legendinio „Fausto“ veikėjai filmo pasaulyje gyvena su paprastais žmonėmis ir stengiasi pavergti gamtą per niekad nesibaigiantį statybų projektą. Literatūra, mitai ir vietinių įsitraukimas kelia klausimą, kas tai: realybė, fantastika, o gal nei viena, nei kita?

Apdovanojimai

„Mar del Plata“ tarptautiniame kino festivalyje filmas „Faustas“ pripažintas geriausia vaidybine juosta Lotynų Amerikoje, o Locarno kino festivalyje sulaukė specialaus žiuri paminėjimo.

Apie režisierę

Režisierė Andrea Bussman (1980 m.) Jorko universitete, Kanadoje, studijavo socialinę antropologiją, vėliau įgijo magistro laipsnį menų srityje – filmų kūryboje. Jos pirmosios juostos „Veidas be šviesos“ (2014 m.) ir „Pasakos apie sapnavusius“ (2016 m.) buvo pristatytos Berlyno kino festivalyje.

Filmo anonsas

MONOS

Režisierius: Alenjandro Landes

Kolumbija, Argentina, Nyderlandai, Vokietija, Švedija, Urugvajus, 2019 m., drama, 102 min., ispanų ir anglų k. su lietuviškais subtitrais, N-13

Kažkur Lotynų Amerikoje, atokioje kalno viršūnėje, paauglių sukilėlių grupė, pasivadinusi slapyvardžiais Rembo, Smurfas, Vilkas treniruojasi ir prižiūri paimtą į nelaisvę moterį. Jie priklauso keistai jėgai, vadinamai „Organizacija“. Po pasalos paaugliai turi slėptis džiunglėse. Ar nepaisant visų sunkumų jų vykdoma misija pavyks?

Apdovanojimai

Filmo premjera vyko šių metų Sundance kino festivalyje, kur jis buvo apdovanotas žiuri prizu. Juosta atstovaus Kolumbiją 92-uose Akademijos apdovanojimuose.

Apie režisierių

Režisierius Alejandro Landes yra Kolumbijos-Ekvadoro kino režisierius, prodiuseris, žurnalistas ir scenarijaus autorius.

Filmo anonsas

PLASTIKINIŲ RŪMŲ ŽMONĖS

Režisierius: Vytautas Tinteris

Lietuva,  Estija, Prancūzija, Vokietija, biografinis, 2018 m., drama, 75 min., vokiečių ir lietuvių k., V

Tragikomedija, pasakojanti apie konservatyvioje ir provincialioje Lietuvos visuomenės dalyje gyvenančius laisvos sielos Adomą ir jo merginą Mariją. Adomas sunkiai dirba fabrike tam, kad galėtų išpildyti savo svajonę. Tam tenka paaukoti draugus, šeimą ir namus. Gyvendamas plastikinių vertybių pasaulyje Adomas stengiasi rasti vidinę ramybę ir priimti tinkamą sprendimą.

Apie režisierių

V.Tinteris – naujosios kartos lietuvių kino režisierius, studijavęs kino meną Taline ir Prahoje. Londone, Paryžiuje, Prahoje, Taline ir Lisabonoje gyvenusiam Vytautui Tinteriui labiausiai rūpi rytų europiečio identiteto problemos, ypač vadinamoji 90-ųjų prarastoji karta, viena koja išvykusi į užsienį, tačiau kita – šaknimis įaugusi į Lietuvą

Filmo anonsas

 

Filmo peržiūros kaina – 4 Eur
Su nuolaida (studentai, moksleiviai, etc.) – 3 Eur

Bilietus galite įsigyti Fotografijos muziejaus kasoje, Vilniaus g. 140, Šiauliai.

Daugiau apie festivalį