2022 m. lapkričio 14 d. 19 val. Fotografijos muziejuje vyks praktinės dviejų dalių garso apdirbimo kūrybinės dirbtuvės „Garso sienos“, skirtos nekonvencinės elektroninės muzikos bei garso meno kūrimu besidomintiems žmonėms. Kūrybinių dirbtuvių metu bus vedama interaktyvi paskaita, susijusi su garso apdorojimo priemonių panaudojimu kūryboje, o gyvai atlikti pavyzdžiai leis dalyviams pamatyti praktinius demonstruotų metodų rezultatus bei galimybes. Taip pat bus pristatoma ir ambisoninė erdvinio garso sistema bei įvairūs, lektorių eksperimentavimo būdu atrasti muzikos komponavimo principai. Renginio metu pasirodys ir gerai žinomas šiaulietis menininkas Gintautas Gascevičius, o programą užbaigs bendra diskusija.

Renginio lektoriai: Gintautas Rožė, Gediminas Jakubka, Gintautas Gascevičius ir Paulius Burakas.

Renginys nemokamas.

Pirmojoje dalyje bus vedama interaktyvi paskaita, susijusi su įvairiais skaitmeniniais ir analoginiais garso apdirbimo efektais bei procesoriais. Bus praktiškai supažindinama su jų galimybėmis naudojant sintezatorius, gitarą bei no-input techniką, o priemonių praktinį pritaikymą iliustruos projekto moderatorių asmeninės kūrybos pavyzdžiai.
Dirbtuvių metu bus pristatyta projekto moderatorių asmeninė kūryba, apimanti minėtas priemones, siekiant praktiškai supažindinti su garso meno ir elektroninės muzikos galimybėmis.
Trumpą pasirodymą surengs Gintautas Gascevičius, kuris pasidalins mintimis apie savo muzikinėje kelionėje taikomus komponavimo principus, naudojamas priemones, o kūrybinę logiką iliustruos ir gyvai atliekamu garsiniu pavyzdžiu.
Antrojoje užsiėmimų dalyje bus pristatoma ambisoninė erdvinio garso sistema bei įvairūs, lektorių eksperimentavimo būdu atrasti muzikos komponavimo principai. Ši dalis yra skirta visiems, kurie yra linkę ieškoti savito, charakteringo ir nenuspėjamo instrumentų skambesio. Šią dalį užbaigs bendra muzikinė improvizacija kartu su „Garso sienos“ projekto lektoriais bei Pauliumi Buraku.
Pasibaigus improvizacijai seks bendra refleksija, kurios metu projekto komanda bei vietiniai atlikėjai aptars pasirodymo metu girdėtą garsinę estetiką, erdvinio garso ypatumus bei sistemos pritaikymo galimybes.

Projektą organizuoja: Kirtimų kultūros centras
Projekto partneris: Fotografijos muziejus
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba