2019 m. balandžio 10 d., 17 val. Fotografijos muziejuje vyks dokumentinio filmo „Meistras, stebėjęs kasdienybę“, skirto Vilniaus fotografui Stanisławui Filibertui Fleury, peržiūra bei susitikimas su filmo režisieriumi Andrzej Ciecierski ir kūrybine grupe. Pristatyme taip pat dalyvaus Lenkijos instituto direktorius Marcin Łapczyński kartu su instituto darbuotojais bei Katarzyna Dzierżyńska-Loch – Lenkijos Respublikos ambasados Kultūros projektų koordinatorė.

Lenkų režisieriaus Andrzejaus Ciecierskio 2018 m. sukurta dokumentinė juosta „Meistras, stebėjęs kasdienybę“ (Mistrz scen rodzajowych, 42 min., 2018), tai pirmasis kinematografinis bandymas pristatyti vieno garsiausių XIX-XX a. sandūros Vilniaus fotografų, fotografijos meno pionieriaus, dailininko Stanisławo Filiberto Fleury gyvenimą ir kūrybinį palikimą.

Garsusis fotografas įdomiausius savo darbus sukūrė ne studijoje (kurioje užsisakyti šeimyninę fotografiją buvo bene kiekvieno save gerbiančio vilniečio garbės reikalas), bet klajodamas po Vilnių ir jo apylinkes. Bene labiausiai menininką domino miestas, jo gatvės ir žmonės natūralioje savo aplinkoje, t.y. miesto kasdienybės vaizdai. Unikalios Fleury fotografijos leidžia tarsi persikelti į praeitį ir geriau pažinti anuometinį Vilnių. Lenkijoje ir Lietuvoje filmuotoje juostoje apie garsųjį prosenelį pasakoja Aleksandra Fleury-Kręgielska. Juostoje taip pat svarbūs fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus komentarai.

Filmas lenkų kalba su lietuviškais titrais.
Renginys nemokamas.
Organizatoriai:
Lenkijos institutas Vilniuje – Instytut Polski w Wilnie
Lenkijos televizija TVP3 Gdańsk
Fotografijos Muziejus