Fotografijos muziejuje – kūrybiškumu, laisve ir muzika alsuojanti naktis!

19.00 val.
Parodos „Šiaulių albumas. Apie muzikinės scenos maištininkus“ pristatymas-diskusija, kurioje bus galima sutikti ir to laikmečio muzikinio pasaulio dalyvius.

19.00 – 24.00 val.
– Parodų „Šiaulių albumas. Vilniaus, Tilžės gatvės“ ir „Šiaulių albumas. Apie muzikinės scenos maištininkus“ lankymas
– Kavos laboratorija „Coffas/summer edition“ – ne tik kavos gėrimai, bet ir naujieji, dar neragauti nealkoholiniai kokteiliai iš vasaros gėrimų baro
– Dj‘s „Camera obscura disco“ live set
– Gitaros mokytojo Laimono Tamošiūno pamokos kaip valdyti elektrinį instrumentą
– Pavasario dangus ir muzika stogo terasos chill zonoje

Išskirtinis reiškinys vinilinių plokštelių gerbėjams

Dj‘s „Camera obscura disco“ live set

Camera obscura (lot. tamsus kambarys) – tai tamsi patalpa arba dėžė, kurioje maža skylutė, praleidžianti šviesą į vidų, pradeda veikti kaip objektyvas, suprojektuojantis vaizdą (dėl spindulių susikirtimo – aukštyn kojomis) priešingoje plokštumoje. Garsas yra slėgio banga, kurią sukuria vibruojantis objektas. Vienas svarbiausių garso bangos teorijų yra harmoninės bangos, kuriose visi terpės pokyčiai vyksta pagal sinuso arba kosinuso dėsnį. Camera obscura vaizdas gali būti eksponuojamas labai ilgai: minutę, valandą ar net parą.

„Camera obscura disco“ – specialiai Europos muziejaus nakčiai Fotografijos muziejuje susibūręs senosios mokyklos Dj‘ų trio, kolekcionuojančių ir grojančių vinilą beveik šimtmetį.
Renginio metu bus gyvai grojama iš vinilinių plokštelių. Selekcijoje dub, reggae, tribal ir elektroninės muzikos traškesių garsai ir bangos. Taip pat bus galima pamatyti, kaip ĮDubenčio garsas keliauja ir sukuria slėgio ir retinimo ore pokyčius.