2021 m. rugsėjo 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje rašytojas dr. Ramūnas Čičelis skaitys paskaitą „Bendrystė, vardan meno: Antologijos draugų istorijos ir kontekstai“, kurioje apžvelgs istorines sąlygas, leidusias Niujorko Antologijos filmų archyvo „spiritus movens“ Jonui Mekui XX a. paskutiniajame dešimtmetyje apie save suburti lietuvių menininkus: Rolandą Andrijauską, Arūną Kulikauską, Dalių Naujokaitį, Audrių Naujokaitį, Julių Ziz (Žižliauską), Eugenijų Varkulevičių, Vytautą V. Landsbergį ir kt.

Paskaitoje ypatingas dėmesys bus skirtas R. Andrijausko kūrybinei biografijai ir jo dokumentinei fotografijai. Be to, klausytojų laukia žodiniai kiekvieno minėto kūrėjo portretai ir gilesnė pažintis su Amerikos avangardinio kino, Fluxus ir Jurgio Mačiūno gyvenimu, paveikusiu ne tik J. Meką, bet ir jo draugus. Apibendrindamas R. Čičelis klaus ir ieškos atsakymų, ar įmanoma dabar tokia donkichotiška, nesavanaudiška menininkų draugystė.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

 

Paskaita yra Fotografijos muziejuje eksponuojamos Rolando Andrijausko parodos „Susitiksim Antologijoj” lydintis renginys.

Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Paskaita bus organizuojama laikantis visų nustatytų saugumo reikalavimų ir apribojimų. Dalyvių NEBUS PRAŠOMA pateikti Galimybių paso, atsižvelgiant į išimtis, taikomas valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių teikiamoms paslaugoms.