2022 m. gegužės 27 d., penktadienį, 18.30 val. Fotografijos muziejuje Šiauliuose (Vilniaus g. 140) atidaroma Visvaldo Morkevičiaus personalinė paroda „Tikiuosi susitikti save“.
„Su šia fotografijų serija, pirmą kartą pristatyta erdvinės instaliacijos formate, menininkas iš naujo perteikia klasikinį Narcizo mitą. Projekto pavadinimas sufleruoja momentą ateityje, susidūrimą su (dar nepažintu, neatrastu) pačiu savimi. Ateities perspektyva, nors ir apibrėžta, nėra absoliučiai užtikrinta, ji laikiškai nepastovi ir kintanti – lyg Narcizo atspindys vandens paviršiuje. Tokį sudrumsto atspindžio motyvą žiūrovas randa vienintelėje į projektą įtrauktoje autoportreto žanro fotografijoje, įrėmintoje už užtapyto stiklo ir matomoje tik fragmentiškai. Kiti serijos darbai taip pat suponuoja į portreto žanrą ir menininko savi-reprezentacijos temą, tam pasitelkiant simbolius ir vaizdines metaforas, įvairias istorines, menotyrines, mitologines ar psichologines asociacijas. Atvaizdo reprodukcijos klausimas taip pat keliamas jungiant aiškias, objektus dokumentuojančias fotografijas su abstrakčiais darbais. Projekto pristatoma temų, žanrų ir formatų kompozicija menininkas perteikia savo požiūrį į portreto fotografiją kaip sudėtingą, kruopščių pastangų reikalaujantį savo ir kito analizės procesą, nuolatinį bandymą suprasti ar perprasti tiek save, tiek fotografuojamą artimą.“ – Ignas Petronis.

Visvaldo Morkevičiaus paroda „Tikiuosi susitikti save“ rengiama bendradarbiaujant su Šiaulių dailės galerija ir yra 20-ojo medijų meno festivalio „Enter“ dalis.
Paroda Fotografijos muziejuje veiks iki 2022 m. birželio 26 d.
Organizatoriai:
Šiaulių dailės galerija
Fotografijos muziejus
Partneriai:
LDS Šiaulių dailininkų organizacija
VDA Telšių fakultetas
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Savaitraštis „Etaplius“
Rėmėjai:
Šiaulių miesto savivaldybė
Lietuvos kultūros taryba