2017 m. balandžio 20 d. Fotografijos muziejuje Šiauliuose (Vilniaus g. 74) veikė Vito Luckaus fotografijos centro parengta paroda „Spalva Lietuvos fotografijoje“. Parodą lydėjo susitikimai su menininkais bei kūrybinės dirbtuvės.

Kai kalbama apie XX a. meninę Lietuvos fotografiją, mintyse pirmiausiai iškyla nespalvoti fotografijų lakštai. Kone iki pat praėjusio amžiaus pabaigos spalvotoji fotografija buvo laikyta ne tokia vertinga kaip nespalvotoji, vyravo nuomonė, kad spalvoti vaizdai tinka tiktais reklamoms ir miestų albumams, bet ne menui. Tačiau peržiūrint fotografinį Lietuvos palikimą matyti, kad jau nuo XIX a. antrosios pusės, dar iki spalvotosios fotografijos išradimo, fotografai ieškojo būdų perteikti spalvą: vieni siekė kiek įmanoma realesnio vaizdo, norėdami įtikti užsakovui, kiti taip reiškė menines idėjas.

Šioje parodoje mėginama apžvelgti, kokiais būdais ir kokiais tikslais spalva buvo naudojama Lietuvos fotografijoje nuo XIX a. antrosios pusės iki pat XX a. pabaigos. Eksponuojami ankstyvieji spalvinti, tonuoti atvirukai ir fotografijos, spalvotosios fotografijos Lietuvoje pradininkų ir eksperimentatorių darbai, pokario spaudoje publikuotų spalvotųjų fotografijų pavyzdžiai, XX a. antrosios pusės meninės spalvotosios fotografijos ir 9–10 dešimtmečių fotografų eksperimentai, kada pasitelkus įvairius cheminius procesus ir kūrybiškumą vėl imama spalvinti, tonuoti, apipiešti nespalvotas fotografijas ir spalva tampa papildoma raiškos priemone ne realistiniam vaizdui perteikti, o tikrovei perkurti, sąmoningai naujai prasmei sukurti.

Parodoje eksponuojami darbai iš Fotografijos muziejaus, Lietuvos fotomenininkų sąjungos fondų, Lietuvos centrinio valstybės archyvo Fotodokumentų skyriaus, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Valentino Gylio šeimos kolekcijos ir asmeninių menininkų archyvų.

Parodos organizatoriai: Vito Luckaus fotografijos centras, Fotografijos muziejus

Parodos partneriai: Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos centrinis valstybės archyvas

Parodos rėmėjos: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Informaciją teikia parodos kuratorė Ieva Meilutė-Svinkūnienė, mob. +370 683 27 167, el. paštu .