2017 m. lapkričio 9 d., ketvirtadienį, 17 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma Ričardo Dailidės retrospektyvinė fotografijų paroda. Atidarymo svečias – pianistas Povilas Jaraminas. Paroda veiks iki 2017 m. gruodžio 3 d.

Šiaulietis fotomenininkas Ričardas Dailidė – aktyvus kūrėjas ir veiklus, pilietiškas visuomenininkas. Kūrybinio kelio pradžioje išbandęs scenos meno sritį, jis galiausiai pasirinko fotografiją ir liko jai ištikimas iki šiol. Nors fotografijai galėjo skirti tik laisvalaikį nuo pagrindinės profesinės veiklos, per beveik 5 kūrybinės veiklos dešimtmečius R. Dailidė sukūrė ne vieną įsimintiną fotografijų ciklą: „Laikas eina per miestą“, „Užgavėnės Kurtuvėnuose“, „Prarasti laiko labirintai“, „Lietuvos atgimimo kronika“, „Kolegos“, „Gyvenimas džiaze“, „Langas į Kubą“ ir kt., surengė kelias dešimtis personalinių parodų, dalyvavo daugelyje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Jo kūryba pristatyta Lietuvos fotografijos almanachuose, metraščiuose, albumuose bei autoriniame albume „Laiko labirintuose“.

Menininkas šių metų spalio pabaigoje minėjo asmeninę 80-mečio sukaktį – šia proga Fotografijos muziejuje atidaroma retrospektyvinė R. Dailidės darbų paroda. Joje lankytojai išvys įvairių kūrybos etapų fotografijų rinktinę, kurioje, anot menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio, ryškėja R. Dailidės gyvenimo trajektorija: „Joje tiek daug skirtingų interesų, apimančių beveik visus įmanomus fotografijos žanrus. Portretai, kelionės, gatvės gyvenimo akimirkos, etnografiniai motyvai, meninės kompozicijos, reportažinės įžvalgos rikiuojasi į vientisą regimąjį pasakojimą ne tik apie pasaulį, bet ir apie patį autorių“.

Pats autorius save apibūdina kaip spontanišką, išlauktos akimirkos įkvėpime fotografuojantį kūrėją. Būdamas atidus stebėtojas R. Dailidė ilgamečiame kūrybiniame kelyje užfiksavo daug tokių „lemiamų momentų“, atskleidžiančių mums didžiulę autoriaus patirties aprėptį, jo laikmečio įvykius ir žmones. „Blaškydamiesi tarp dabarties ir praeities nostalgijos, mes atsakymų ieškome fotografijose, todėl taip artimos tampa gatvėje purvinus savo batus plaunančios kažkur Rusijos provincijoje pasimetusio universiteto studenčių rankos ir grakščios jų blauzdos. Mes skrendame kaip tas kūdikis saugioje motinos parankėje, gūžiamės kartu su sovietinio „gaziko“ keleiviais „kūzave“ ir šitaip dar kartą patiriame nespalvoto fotografinio vaizdo galią, kurią daug dešimtmečių puoselėja R. Dailidė. Nes žino fotografinį laiko, vaizdo ir gyvenimo jungties burtą“, – R. Dailidės darbus apibendrina V. Kinčinaitis.

Parodoje lankytojai taip pat turės galimybę susipažinti ir su R. Dailidės tekstais: recenzijomis, interviu, apžvalgomis apie fotografiją – jų yra parengęs ir publikavęs per šimtą.

Autorius nuo 1973 m. yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, ilgametis šios organizacijos valdybos narys. 2002 m. R. Dailidė buvo išrinktas Šiaulių miesto metų fotografu, už ilgametę kūrybinę veiklą, surengtas personalines parodas, fotografijos propagavimą buvo apdovanotas Šiaulių miesto kultūros ir meno premijomis (2002 ir 2007 m.). Už nuopelnus fotografijos srityje R. Dailidei įteiktas Šiaulių apskrities viršininko Garbės ženklas (2007 m.).

Parodos rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių banko turto fondas, UAB „Ruvera“.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos skyriaus vedėja Vilija Ulinskytė-Balzienė, tel. (8 41) 52 43 96.