VIRTUALI GALERIJA

Virtuali paroda „Minčių peizažai“ – tai tarsi trumpas atokvėpis internetinių veiklų sraute. Joje pristatomi trijų Lietuvos fotografijos klasikų – Jono Kalvelio, Vitalijaus Butyrino ir Virgilijaus Šontos – kūriniai.

Lėtos, gamtos ramybe kupinos J. Kalvelio pajūrio peizažų fotografijos iš serijos „Kopos“ įtraukia žiūrovą į mikro pasaulius, kuriuose jaučiamas kopų smilčių virpėjimas, šviesos ir tamsos žaismė. Fotografas renkasi netradicinius rakursus, dėmesį sutelkia į detales – nuotraukose smėlis tampa tarsi vientisu, raibuliuojančiu audiniu, kuriame išryškėja gamtos ornamentiškumas. Fotografijos mago V. Butyrino fotomontažai žiūrovą nukelia į mistiškus pasaulius. Iš įvairių fragmentų, gamtos motyvų, žmogaus atvaizdų sudėliotuose paveiksluose pasakojama pasaulio sutvėrimo istorija, dėliojami fantastiniai, siurrealistiniai siužetai, pasitelkiami poetiški simboliai. Parodai subtilaus erotiško prieskonio suteikia V. Šontos akmenų sangrūdų fotografijos iš serijos „Šiaurės akmenys“, kuriose šaltos uolienos tampa žmogaus kūniško intymumo atspindžiais.

Parodoje eksponuojamuose kūriniuose apstu metaforų ir simbolių, kurios dirgina vaizduotę, praveria ne tik autorių vidinių pasaulių horizontus, bet ir žiūrovą įkvepia interpretuoti bei leistis į kelionę savųjų minčių peizažais.

Galeriją kūrė – Vilija Ulinskytė-Balzienė
Virtualios galerijos koordinatorius – Valdas Ručinskas

MINČIŲ PEIZAŽAI