Pirmąją pavasario dieną Fotografijos muziejus kviečia susitikti muziejaus stogo terasoje, kur atidaroma žaisminga kauniečio menininko Timotiejaus Norvilos paroda „Inkilai  tarpukario modernizmo stiliumi“.

Atidaryme dalyvaus parodos autorius, kuris papasakos apie originalios meninės idėjos gimimą ir jos įgyvendinimą.

Kaunietis menininkas Timotiejus Norvila, dar žinomas pseudonimu Morfai, mezga emocinį ryšį su architektūriniu paveldu, žvelgdamas į jį kitoniškai ir kurdamas stilingus miesto inkilus, kuriuose įpina architektūros motyvus. Parodoje eksponuojama dešimt tokių medinių miniatiūrų-improvizacijų, kurias įkvėpė tarpukario modernistinė Kauno architektūra, tačiau jose galima įžvelgti ir bendrų modernizmo architektūros bruožų, būdingų miestų tarpukario moderniajai architektūrai. Daug tokių objektų yra ir Šiauliuose, kurie tarpukariu buvo antras po Kauno pagal svarbą miestas, tad čia išaugo daug modernių išskirtinių  gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų. Tarpukario modernizmo stilių atspindi ir Fotografijos muziejaus pastatas. Kviečiame įsižiūrėti į parodos kūrinius ir atrasti juose Šiaulių miesto tarpukario architektūros motyvų.

Visi inkilai yra tikri perėjimui skirti paukščių nameliai, pagaminti pagal ornitologų rekomendacijas. Praėjusį pavasarį dešimt tokių inkilų jau buvo įkelti į Kauno medžius ir sulaukė naujakurių. Šios parodos inkilai taip pat netrukus taps paukštelių nameliais Kaune.

Parodoje kalbėsime ir apie tai, kokia aktuali žmogaus pagalba paukšteliams išgyventi mieste ir kaip svarbu saugoti mažųjų miesto gyventojų prieglobstį – žaliąjį miesto rūbą.

Mažuosius lankytojus parodoje kvies menininkės Eglės Narbutaitės sukurtas stendas-žaidimas „Apgyvendink paukštelį“, o suaugusieji turės galimybę pagilinti architektūros žinias ir atlikti trumpą žaismingą testą.

Testas

Informaciją teikia
Eglė Šukytė-Banienė
Sigita Kupscytė
+370 41 524393

Organizatorius
Fotografijos muziejus

Rėmėjas

Pavasaris – tai Fotografijos muziejaus stogo terasos sezono lankymo pradžia, tad į ją vėl sugrįš edukaciniai „Fotografiniai filtrai“, staliukai bei kėdės šiltam arbatos puodeliui  gryname ore.

Atidarymas 2020 m. kovo 1 d. 14.00 val.

Fotografijos muziejus
Vilniaus g. 140, Šiauliai