2022 m. gegužės 27 d., penktadienį, 18.30 val. Fotografijos muziejuje Šiauliuose (Vilniaus g. 140) pristatoma Elenos Kanarskaitės interaktyvi instaliacija „Pasilikti veidrodyje“.
Šis projektas – tai mūsų vidinio pasaulio simbolinė reikšmė, kurį galima pasiekti per sapno būseną. Pasak Juri Lotman, „sapnas – tai semiotinis mūsų veidrodis“. Veidrodis priskiriamas vienai seniausių archetipų grupei ir išsiskiria savo misticizmu. Miego būsenoje praleidžiame trečdalį savo gyvenimo laiko. Smegenys tęsia funkcionavimą ir jose pradedami generuoti neapibrėžti vaizdiniai: fragmentai iš gyvenimo, įvairūs daiktai, simboliai, žmonės, akimirkos, kuriuose lengvai galime pasiklysti. Sapnuose ne vien slypi pasakiški ir idealizuoti vaizdai, o dažnai nugula mūsų potrauminiai ir negatyvūs prisiminimai, kurie kartais gali net bauginti, po tokių sapnų ryte pabudę džiaugiamės, jog tai tik sapnas.
Projektas kviečia pasilikti mistiškame ir neapibrėžties pilname sapno pasaulyje, pasineriant į simuliaciją kuriančią būseną, kurioje vyrauja daugybė vizualių detalių ir elementų, neatitinkančių realybės normų arba esančių labai arti jos. Interaktyvi instaliacija yra priemonė, leidžianti žiūrovui panirti į tą būseną, pasitelkiant skirtingų medijų, tokių, kaip garsas, vaizdas, šviesa ir praturtinta realybė, sinergiją.
Parodų salėje, pasinaudojus išmaniuoju įrenginiu (planšetiniu kompiuteriu) ir nukreipus į instaliaciją, aktyvuojasi papildytos realybės programėlė su 3D turiniu. Neatsiejama instaliacijos dalis — garso menininkės Viltės Gustytės sukurtas garso takelis „Dream“. Muzikinis kūrinys yra sukurtas naudojant tik analoginius garsus.

Elenos Kanarskaitės instaliacija „Pasilikti veidrodyje“ pristatoma bendradarbiaujant su Šiaulių dailės galerija ir yra 20-ojo medijų meno festivalio „Enter“ dalis.
Instaliaciją Fotografijos muziejuje bus galima apžiūrėti iki 2022 m. birželio 26 d.
Organizatoriai:
Šiaulių dailės galerija
Fotografijos muziejus
Partneriai:
LDS Šiaulių dailininkų organizacija
VDA Telšių fakultetas
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Savaitraštis „Etaplius“
Rėmėjai:
Šiaulių miesto savivaldybė
Lietuvos kultūros taryba