Paroda „Aukščiau dangaus“ – Europos muziejų nakties renginio „Kosminė naktis muziejuje“ dalis.

Paroda bus eksponuojama Fotografijos muziejaus Studijoje iki 2022 m. gegužės 22 d.

Ekspozicija pasižymi ne tik kerinčiomis fotografijomis, bet ir virtualiu turiniu.

Lankytojai, nuskenavę QR kodą ir nukreipę išmanaus telefono kamerą link specialiu ženklu pažymėtos fotografijos, gali stebėti atgyjančius kosmoso vaizdus.

Parodoje eksponuojami Vilniaus universiteto observatorijoje XIX a. 7 dešimt. fotoheliografu (prietaisu Saulei fotografuoti) užfiksuoti Saulės vaizdai leis prisiliesti prie astronomijos mokslo ir fotografijos draugystės ištakų Lietuvoje. Šalia pateikiami stiklo negatyvai su žvaigždžių spektrais ir Mėnuliu leis pasižiūrėti į astronomų darbo užkulisius vėlesniais metais.

Asronominiai teleskopai ir fotografinė įranga šiandien leidžia kiekvienam iš mūsų pasižvalgyti tolimojoje kosmoso erdvėje. Parodoje eksponuojamų astrofotografų Artūro Medvedevo, Ginto Rudzevičiaus, Henriko Selevičiaus, Ričardo Balčiūno, Ričardo Andriuškos, Algirdo Rakščio fotografijos įtrauks į įspūdžių kupiną kelionę šiapus ir anapus dangaus sferos, nuneš gilyn į kosmosą, pakvies stebėti dangaus kūnus, jų reiškinius, skriejančias kometas, įveikti tūkstančių šviesmečių atstumus, panirti į magiškus kosmoso ūkus, dulkių ir dujų debesis, klaidžioti po žvaigždynus, tyrinėti galaktikų verpetus, grožėtis dangaus peizažais ir pamatyti tai, kas paprasta akimi nematoma.

Išskirtinai šalia atstrofotografijos darbų eksponuojamos ir fotomenininkės Dovilės Dagienės fotografijos iš ciklo „Čia tada, ten dabar“. Nuotraukose užfiksuota Saulė, panaudojant dvigubą ekspoziciją, paliekant 8 minučių intervalą, nes būtent tiek užtrunka šviesai pasiekti Žemę. Autorė leidžiasi į kūrybinius ieškojimus, bandydama atrasti ir išreikšti savitą laiko, laikiškumo raiškos būdą fotografijoje.

Fotomenininko Arūno Kulikausko pinhole kamera kurtuose soliaografijose galima pasekti  užfiksuotą Saulės kelią per dangų.

Paroda kviečia keliauti po kosmoso platybes bei atrasti ypatingai artimą ir kerinčius vaizdus teikiančią fotografijos ir astronomijos draugystę.