Šiaulių „Aušros” muziejus atveria dar vieną langą pasauliui ir pristato virtualių pasakojimų svetainę „Muziejus Tau“, kurioje dalinasi tyrimais, istorijomis ir vaizdais iš savo archyvų.

Svetainės ištakos – Europos Komisijos finansuotas projektas „AthenaPlus“, kuriame 2013–2015 m. Šiaulių „Aušros“ muziejus dalyvavo kartu su 40 partnerių iš 21 Europos sąjungos šalies. Projektas kvietė eksperimentuoti pakartotinai panaudojant suskaitmenintą kultūros paveldą. Jo metu sukurto virtualių parodų kūrimo įrankio MOVIO pagalba „Aušros“ muziejus parengė tris virtualias parodas. Šios parodos 2020 m. perkeltos į svetainę „Muziejus Tau“ ir davė pradžią šiai naujai virtualių pasakojimų erdvei.

Šiuo metu čia galima susipažinti su tarpukario modernizmo architektūros tema. Fotografiniais vaizdais iliustruotame pasakojime pristatomi svarbiausi tarpukario modernizmo stiliaus pastatai Šiauliuose, juos projektavę architektai ir tų namų gyventojai. Virtualioje parodoje atskirai apžvelgiamas tarpukario modernizmo architektūros Kauno atvejis.

Svetainę sukūrė ir administruoja Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinio – Fotografijos muziejaus – komanda. Įvairios temos svetainėje daugiausia iliustruojamos fotografiniais vaizdais, o ateityje svetainė neabejotinai pasipildys ir fotografijos istorijos pasakojimais.

Kol muziejų ekspozicijos yra užvertos, kviečiame mėgautis istorija virtualiai „Muziejus Tau“ puslapyje – www.museum4u.lt.

Muziejus Tau

Šiaulių „Aušros“ muziejaus kolekcijos pristatomos ir internetiniame puslapyje, virtualiose parodose, adresu
www.ausrosmuziejus.lt/virtualiosios-parodos

Nacionaliniame atminties institucijų duomenų banke
www.epaveldas.lt

Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos LIMIS viešojoje prieigoje
www.limis.lt

Tarptautinėje didžiausioje Europos skaitmeninėje bibliotekoje „Europeana“
www.europeana.eu