Fotografijos muziejus moksleivius, pateikusius moksleivio pažymėjimą, kviečia nemokamai dalyvauti specialiai jiems parengtoje svetingumo programoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Kai kurioms veikloms reikalinga išankstinė registracija.

Išsami Lietuvos muziejų kultūrinio svetingumo programa skelbiama interneto svetainėse: www.muziejuedukacija.lt ir www.muziejai.lt

2017 m. rugsėjo 1–10 d. ir moksleivių atostogų metu

Fotografijos muziejaus stogo terasos ir ekspozicijos lankymas
Fotografijos muziejaus terasoje atsiveria įspūdinga Šiaulių panorama, o nepamirštamus įspūdžius žada galimybė įžengti į fotoaparato vidų – „camerą obscurą”. Terasos monokliai leidžia pažvelgti į senųjų Šiaulių panoramas, kurias galima palyginti su iš aukšto atsiveriančiais šiuolaikinio miesto vaizdais. Iki 2017 m. lapkričio 5 d. muziejuje veikia Remigijaus Pačėsos kūrybos retrospektyva.

Daugiau

2017 m. rugsėjo 1 – gruodžio 31 d.

Fotografijos muziejaus skaityklos lankymas
Fotografijos muziejaus antrame aukšte esančioje skaitykloje moksleiviai ras specializuotos fotografijos bibliotekos leidinius – naujausius fotografijos albumus, žurnalus ir kt. Muziejuje taip pat veikia nemokamas bevielis internetas.

2017 m. rugsėjo 29 d.

„Tyrėjų nakties“ renginys
Žmonijos kūrėjai ir tyrėjai, siekdami kuo tikroviškiau perteikti aplinką, išrado fotografiją. Nepasitenkinę plokščiu dvimačiu fotografiniu vaizdu, jie sukūrė erdvinę arba stereo fotografiją. Šiandien jau žinome daugybę analoginių ir skaitmeninių erdvinio vaizdo kūrimo būdų. Tyrėjų naktį Fotografijos muziejuje susipažinsime su senosiomis erdvinio vaizdo kūrimo technologijomis bei išbandysime pačias naujausias. Eksperimentuosime ir bandysime atrasti savus erdvinio vaizdo kūrimo metodus.

2017 m. rugsėjo 30 d., spalio 1 d. 14 val.

Šeimos savaitgalis – edukacija „FOTOGRAMA – šešėlinio vaizdo drama”
Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidės nuo tos akimirkos, kai Jūs iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų pradėsite dėlioti savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Galite atsinešti savo daiktų ir taip fotogramą padaryti dar asmeniškesnę. Kai būsite visiškai tikri dėl kompozicijos, Jūsų kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsiras vaizdas be fotokameros! Galėsite jį ir kitiems parodyti, ir apie visa tai papasakoti.
Mokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai, suaugusiesiems – 4 Eur.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 41 52 43 93, el. paštu

Daugiau

2017 m. spalio mėn.

Pirmoko diena muziejuje – edukacija „Fotografiniai filtrai”
Muziejaus lankymas ir savarankiška edukacinė veikla stogo terasoje:
Ką įsivaizduoji išgirdęs terminą „fotografinis filtras”? Tikriausiai mintyse ima suktis išmaniųjų programėlių pavadinimai? Tačiau išmaniajame telefone fotografiniai filtrai tik imituojami, jau užfiksuotam vaizdui programiškai pritaikant pasirinktą efektą. Bet ar žinai, kad tokį transformuotą fotografinį vaizdą gali sukurti ir be skaitmeninių technologijų pagalbos, panaudodamas fotografų nuo seno naudojamus fotografinius filtrus? Neskaitmeninėje fotografijoje naudojami filtrai yra skaidrūs arba pusiau skaidrūs optikos elementai iš stiklo, plastiko arba želatinos, kurie koreguoja pro fotoaparato objektyvą praeinančią šviesą ir skirti pagerinti, patobulinti ar kaip kitaip pakeisti fotografinį vaizdą.
Apsilankęs Fotografijos muziejaus terasoje rasi įvairiausių fotografinių filtrų su aprašymais. Pabandyk pro juos pažvelgti į aplinką ir stebėk, kaip ji pasikeičia. Tada imk filtrą, priglausk prie savo išmaniojo telefono objektyvo, fotografuok ir sukurk savo fotografinį efektą!
#fotomuziejus #fotofiltras

2017 m. lapkričio 4–5 d. 14 val.

Šeimos savaitgalis – edukacija „Šviesos laboratorija”
Užsiėmimo metu Fotografijos muziejaus studijoje ir fotolaboratorijoje išbandysime autentišką fotografijos technologiją. Naudodamiesi mūsų pagamintais „pinhole” fotoaparatais, šviesai jautriame popieriuje susikursite vieninteles ir nepakartojamas fotografijas ir patys jas išryškinsite fotolaboratorijoje, o nekasdieniai potyriai jums liks atminimui.
Mokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai, suaugusiesiems – 4 Eur.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 41 52 43 93, el. paštu

Daugiau

2017 m. gruodžio 2–3 d. 14 val.

Šeimos savaitgalis- edukacija „Fotografo asistentas”
Užsiėmimo metu susipažinsime su klasikine apšvietimo schema, profesionalia studijine įranga, patys išbandysite darbą studijoje. Po užsiėmimo galėsite atsispausdinti savo nuotrauką arba ją įsirašyti į atmintuką.
Mokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai, suaugusiesiems – 4 Eur.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 41 52 43 93, el. paštu

Daugiau

2017 m. gruodžio 8 d.

Parodos atidarymas
Suomijos nepriklausomybės 100-mečiui skirta paroda „Independence Through the Lenses”. Informacija tel. +370 41 52 43 93, el. paštu

2018 m. sausio 6–7 d. 11 val.

Fotografijos muziejuje galėsite sudalyvauti įvairiose savarankiškose edukacinėse ir kūrybinėse veiklose. Fotografijos muziejaus fotografas pakvies tapti šventinės dioramos kūrėjais ir nusifotografuoti savo sukurtoje dekoracijų kompozicijoje. Kol bus spausdinama fotografija, fotosesiją linksmai pratęsite išmaniaisiais telefonais ir nemokamai aplankysite Fotografijos muziejaus ekspoziciją. Edukaciniame centre dioramos nuotraukas galėsite papildomai dekoruoti arba čia pat leistis į naujus kūrybinius ieškojimus: iš paruoštų priemonių dėlioti savo natiurmortus, į kelias dalis dalyti fotografijos kūrinius, keisti jų spalvą, grupuoti ir įrėminti fotografijas. Laikas: 2018 sausio 6 d. ir 7 d. nuo 11 val. iki 16 val;
Mokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai, suaugusiesiems – 3 Eur;
Išankstinės registracijos nereikia.

Daugiau