2019 m. lapkričio 16 dieną Šiaulių Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vykusioje Šiaulių knygų mugėje buvo renkamos 2017-2018 m. Šiaulių ir Telšių apskričių gražiausios knygos. Šiame jau tradicija tapusiame knygos meno konkurse Šiaulių Aušros muziejaus leidykloje išleisti Fotografijos muziejaus leidiniai pažymėti net trijose kategorijose!

 

 

 

 

 

 

 

Pagrindinis prizas skirtas knygai “Remigijus Pačėsa. SHTAI”. Fotografijos muziejus, Šiauliai, 2018 m. Sudarytojai Agnė Narušytė ir Gintaras Zinkevičius, dizaineris Gedas Čiuželis.

Remigijų Pačėsą galima laikyti vienu iš pirmųjų postmodernizmo atstovų Lietuvos fotografijoje. Albume pateikiami ne tik autoriaus kūriniai: montažai, koliažai, monotipijos ir autoportretai, bet ir įvairūs tekstai.

 

 

 

 

 

 

 

Estetiškiausia knyga pripažintas albumas „Antanas Dilys. IŠ FOTOARCHYVO“. Fotografijos muziejus, Šiauliai, 2017 m. Sudarytoja Vilija Ulinskytė-Balzienė, dizaineris Vilmantas Dambrauskas.

Albume pirmą kartą retrospektyviai pristatomas fotografo Antano Dilio kūrybos palikimas, kurio didžioji dalis saugoma jo įkurtame Fotografijos muziejuje Šiauliuose.

 

 

 

 

 

 

 

Už turinio ir formos vienovę apdovanotas albumas “Gintautas Stulgaitis. FOTOGRAFIJA”. Fotografijos muziejus, Šiauliai, 2018 m. Sudarytoja Ieva Meilutė-Svinkūnienė, dailininkė Milda Dainovskytė.

Vieno iš žymiosios avangardinės Kauno „Plėšriųjų sekcijos“ narių Gintauto Stulgaičio kūrybos archyvą 2015 m. menininko artimieji padovanojo Šiaulių fotografijos muziejui. Leidinyje pristatoma autoriaus kūrybos retrospektyva.