Beveik du tūkstančiai fotografijos ir filmavimo įrenginių – tokio dydžio kolekciją Fotografijos muziejui ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui padovanojo Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių išeivis Vytautas Petrulis, architektas, kino metraštininkas, kolekcininkas, kino mėgėjas, filmavęs žymius lietuvius, svarbius išeivių renginius.

Fotografijos muziejų 2017 metų pabaigoje pasiekusioje kolekcijoje yra 481 vnt. įvairios fotografijos technikos, tačiau laukiama ir jos papildymo, nes kolekcininkas yra paruošęs naują siuntą į Lietuvą. „Kolekcija susideda iš jau nebenaudojamos buitinės fotografijos technikos. Rinkau kreipdamas dėmesį į įvairių sugebėjimų vartotojams skirtas fotokameras. Mane domino buitinių kamerų įvairovė, skirtingi formatai, kamerų spalva, formos, išvaizda ir t. t. O funkcija buvo vis ta pati! Stebino gamintojų varžytuvės. Laikui bėgant keitėsi ir gamybos technologija. Dabar – skaitmeninė technologija! Visa tai atsispindi mano kolekcijoje“, – sako V. Petrulis.

Šiuo metu kolekcija yra sisteminama, skaitmeninama ir greitai bus paviešinta Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje (LIMIS). Kai kurie eksponatai papildys ir Fotografijos muziejaus ekspoziciją.