Fotografijos muziejus jungiasi prie Lietuvos kultūrinių įstaigų iniciatyvų, teikiančių pagalbą Ukrainos piliečiams, karo metu palikusiems savo tėvynę ir ieškantiems prieglobsčio Lietuvoje. Suprantame didelę ne tik moralinės, bet ir materialinės paramos reikšmę, todėl pagal išgales stengiamės prisidėti prie karo pabėgėlių gerovės.
Fotografijos muziejuje, Ekspozicijų prižiūrėtojo pareigose, jau priimta dirbti ukrainietė, kartu su vaiku laikinai apsistojusi Šiauliuose. Esame pasiruošę suteikti ne tik pragyvenimo šaltinį, bet ir visokeriopai padėti įsikurti, integruotis į kolektyvą, miestą, šalį bei teikti emocinę paramą saugioje ir motyvuojančioje aplinkoje. Tikime, kad darbas su meno kūriniais, bendravimas su žmonėmis savaime veiks kaip terapija, padės išgyventi sudėtingą laikotarpį.

Atsižvelgdami į tai, kad Šiauliuose įsikūrė daug ukrainiečių šeimų su vaikais, Edukacijos centre atvėrėme erdvę šeimoms ir vaikams. Kviečiame ukrainiečių ir bet kokių tautybių šeimas kartu su vaikais nemokamai praleisti laiką saugioje ir edukuojančioje aplinkoje. Siūlome naudotis piešimo priemonėmis, lavinamaisiais žaidimais, meno terapijos užduotėlėmis, skaityti vaikiškas knygeles ukrainiečių, anglų ir lietuvių kalbomis. Laukiame šeimų tiesiog pabūti, praleisti laiką, pažinti įvairių šalių kultūrą, užmegzti pažintis, puoselėti draugystę,

Siekdami padėti Ukrainos piliečiams integruotis Lietuvoje, prisijungiame prie visų Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinių iniciatyvos, kviesdami ukrainiečius lankytis Fotografijos muziejuje ir edukacijose nemokamai.

Tarptautinis animacinių filmų festivalis Tindirindis 2022

Fotografijos muziejaus Edukaciniame centre demonstruojami Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis 2022“ specialiai sudaryta Ukrainos ir Lietuvos animatorių jungtinė programa vaikams ir jaunimui Lietuvoje. Filmai demonstruojami neribotą laiką, programa parenkama pagal lankytojų poreikį.

Tai retrospektyviniųių programų rinkinys, kuris skirtas pristatyti lietuvių ir ukrainiečių klasikinės animacijos filmus. 

Programos skirtos vystyti glaudesnius ryšius tarp Lietuvos žiūrovų ir Ukrainos pabėgėlių, didinti kultūrinį bendradarbiavimą ir supratimą, ugdyti patriotizmą, stiprinti Ukrainiečių palaikymą kovoje su rusų okupantais. 

Kiekvienoje programoje rodomi ir lietuvių, ir ukrainiečių sukurti animaciniai filmai. Į peržiūras kviečiami vaikai ir mamos iš Ukrainos. Taip pat specialios programos parengtos jaunimui, jose rodomi filmai, skirti nemoksleiviškai (vyresnei) auditorijai, kuriose nagrinėjami sudėtingesni klausimai ir problemos. 

Visi ukrainiečių filmai yra įgarsinti ukrainietiškai, o lietuvių filmai parinkti tokie, kuriuose nėra dialogų, todėl jų įgarsinimas kita kalba nebūtinas.

PROGRAMOS

1 programa. У лірника в гостях. Таємниця кактуса / Svečiuose pas dainų autorių. Kaktuso paslaptis. 18 filmų. 72 min. Vaikams.
2 programa. Таки Одеса! Аероплан / Vis tiek Odesa. Aeroplanas. 15 filmų. 72 min. Vaikams.
3 programa. Петриківка. Друг моря – порося Чюкас / Petrykivka. Jūros draugas – paršiukas Čiukas. 14 filmų. 70 min. Vaikams.
4 programa. Шерлок Холмс. Vitaliana / Šerlokas Cholmsas. Vitaliana. 7 filmai. 92 min. Jaunimui.
5 programa. Тарас Шевченко / Tarasas Ševčenka. 11 filmų. 74 min. Jaunimui.
6 programa. Злидні. Яєчний ранок – Великдень / Vargo kipšai. Margučių rytas. 8 filmai. 76 min.  Vaikams.
7 programa. Прізвище в кишені. Метаморфози / Šeimos vardas kišenėje. Metamorfozės. 10 filmų. 76 min. Jaunimui.

Programose rodomi Ukrainos režisierių S. Kovalio, A. Bubnovo, A. Potiomkinos, S. Santimovo, N. Lyskovo, N. Limovos, V. Kostylevos ir kt., bei lietuvių rež. A. Janausko, Z. Šteinio, V. Aškinio, H. Vaigausko, J. Leikaitės, I. Bereznicko, V Suchockio, A. ir A. Selenių ir kt. filmai. Demonstruojamos ir Lietuvos kino centro naujai restauruotų filmų kopijos.

Išsamesnė informacija apie Fotografijos muziejaus iniciatyvas Ukrainos piliečiams teikiama:

Tel. +370 41 52 43 93
El. p.

Aktuali informacija apie pagalbą Ukrainos piliečiams

Актуальна інформація про допомогу громадянам України
LR Vyriausybė / Уряд Литовської Республіки