2020 metus Fotografijos muziejaus komanda kartu su kolegomis iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus pradėjo išvykomis į tarptautines turizmo parodas Vilniuje ir Rygoje. Svarbiausiuose Lietuvos ir Latvijos turizmo forumuose skleidėme gerąją žinią apie Fotografijos muziejų, muziejuje vykstančias pažintines ir pramogines veiklas ir renginius, pristatėme edukacines programas, kvietėme visus keliaujančius ir besidominčius kultūra aplankyti Šiaulius ir užsukti į Fotografijos muziejų!

Didžiausioje Baltijos šalyse specializuotoje tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020, vykusioje 2020 m. sausio 24-26 dienomis Vilniuje, tema šiemet buvo sveikatos turizmas. Vis daugiau poilsiautojų ir keliautojų siekia kokybiško ir turiningo laisvalaikio, tad muziejų lankymas – vienas iš būdų atsipalaiduoti ir leisti laiką su pasimėgavimu – netgi moksliškai įrodyta, kad muziejų ir galerijų lankymas teigiamai veikia sveikatą!

Šios parodos metu Delfi portalo skaitytojai rinko įdomiausiai prisistačiusius miestus. Daugiausiai skaitytojų simpatijų sulaukė Šiaulių miesto stendas, kuriame Fotografijos muziejaus komanda
kvietė ne tik domėtis saulės miestu, bet ir išbandyti Camera Obscura. Šis fotokameros prototipas yra tik maža dalis to, ką siūlome išbandyti ir patirti Fotografijos muziejuje!

Nuo sausio 31 iki vasario 2 d. Ķīpsala tarptautiniame parodų centre (Ryga, Latvija) vyko 27-oji Tarptautinė turizmo paroda BALTTOUR 2020, kurioje dalyvavo daugiau nei 860 dalyvių (kelionių organizatoriai, turizmo informacijos centrai, muziejai, viešbučiai, sanatorijos ir pan.) net iš 39 pasaulio šalių. Populiariausioje turizmo parodoje Baltijos regione Šiaulių „Aušros“ muziejus dalyvavo kartu su Šiaulių turizmo ir informacijos centru (TIC) ir „Rūtos“ šokolado muziejumi.
Fotografijos muziejus jau antrus metus prisistato tarptautinei auditorijai. Latviai – artimiausi mūsų kaimynai, dažnai svečiuojasi Šiauliuose, yra žingeidūs ir noriai aplanko muziejus, tad jie yra labai svarbi mūsų lankytojų grupė. Be abejo, sulaukiame lankytojų iš įvairių šalių, bendradarbiaujame įgyvendindami projektus su užsienio kolegomis (vienas iš tokių yra Tarptautinis senųjų fotografijos technologijų simpoziumas), todėl dalyvavimas parodose Fotografijos muziejui yra ir visada bus aktualus tarptautiniame kontekste.