2016 m. liepos 26 d., antradienį Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko susitikimas su Jungtinėje Karalystėje gyvenančia lietuvių menininke, viena iš Fotografijos muziejuje veikiančios parodos „Požiūris į senovinę fotografiją” autorių Indre Šerpytyte.

I. Šerpytytė kūriniuose nagrinėja atminties, traumų ir praradimų klausimus per Lietuvos pokario ir dabartinę istoriją. Anot menininkės, tai, kad ji užaugo svetur, suteikia jai galimybę kritiškiau pažvelgti į gimtosios šalies istoriją. Nebepriklausymo gimtinei jausmas verčia menininkę ieškoti savo šaknų, todėl ji kūryboje bando rekonstruoti paveldėtą atmintį taip siekdama jos apčiuopiamumo.

I. Šerpytytė gimė 1983 m. Palangoje, tačiau nuo 14 metų gyvena Londone. 2006 m. menininkė Braitono Universitete įgijo fotografijos bakalauro laipsnį, o 2009 m. fotografijos magistro laipsnį Karališkajame Menų koledže Londone, kur šiuo metu gyvena ir dirba.

Menininkės darbai eksponuoti tokiose galerijose ir muziejuose, kaip: „MoMa” (Niujorkas, JAV), Viktorijos ir Alberto muziejuje (Londonas, Jungtinė Karalystė), Nacionaliniame medijos muziejuje (Bradfordas, Jungtinė Karalystė), Šiuolaikinio meno muziejuje (Krokuva, Lenkija), „The Photographers gallery” (Londonas, Jungtinė Karalystė) ir kt.

2011 m. I. Šerpetytė buvo nominuota Metų atradimo apdovanojimui Europos svarbiausiame fotografijos festivalyje „Recontres d‘Arles” (Arlis, Prancūzija). Menininkės kūryba pastaraisiais metais pristatyta ir Lietuvoje: 2011 m. Vilniaus fotografijos galerijoje asmeninė paroda „1944-1991″, 2014 m. darbai eksponuoti Kauno fotografijos galerijoje vykusioje parodoje „Pokario istorijos”.